Son tekme kadından: Tekme atan saldırgana 3 yıl 10 ay hapis

Son tekme kadından: Tekme atan saldırgana 3 yıl 10 ay hapis

Ayşegül Terzi’ye şort giydiği gerekçesiyle tekme atan saldırgan Abdullah Çakıroğlu davasında karar çıktı. Saldırgan Abdullah Çakıroğlu 3 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

İstanbul Çekmeköy’de, belediye otobüsünde hemşire Ayşegül Terzi’ye şort giydiği için tekme atan Abdullah Çakıroğlu’nun “inanç düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme”, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama”, “kasten yaralama” ve “hakaret” suçlarından toplamda 9 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada mahkeme kararını verdi.

Gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Çakıroğlu, kamuoyunun rahatsızlığını dile getirmesi üzerine tutuklanmıştı. Görülen dava sonunda Çakıroğlu, toplamda 3 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

“KENDİMİ TUTAMADIM, İSTEM DIŞI BİR DAVRANIŞTA BULUNDUM”

Duruşmada söz alan sanık Abdullah Çakıroğlu, 2 gün 3 gece 60 saat kadar nöbette kaldığını belirterek, “Bu nedenle hastalığım nüksetti. Karşı taraftaki kadın müstehcendi. İki-üç kişilik yer kaplıyordu. Kendisini uyardım, ‘aile var’ dedim. Bana göz işareti yaptı, hangi anlamda yaptığını bilmiyorum. Ben kendimi tutamadım, istem dışı bir davranışta bulundum. Yaptığımı doğru bulmuyorum, pişmanım. Kendi kendime konuşma hallerim artmıştı, hastalığın etkisi büyük oldu” dedi.

 

“İÇ ÇAMAŞIRI GÖZÜKÜYORDU, DEVLETİN KIRMIZI ÇİZGİSİNİ BİLMEK İSTİYOURM”

Son sözü sorulan sanık, “Ayıptır diye söylemeyecektim ama otururken iç çamaşırı görünüyordu. Devletimizin kırmızı çizgisini bilmek istiyorum. Burası Türkiye ve burası bir İslam ülkesi. Zaten gayrimüslim oldukları anlaşılmıştır. Beni tahrik ettiler. İlaçları alamamanın etkisi de vardır” dedi.

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: