Soylu’dan Cumartesi Anneleri ile ilgili skandal açıklama

Soylu’dan Cumartesi Anneleri ile ilgili skandal açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumartesi Anneleri’nin eylemine getirdiği yasağı skandal ifadelerle savundu. Soylu, “700. gösterilerini yapmak istediler, izin vermedik çünkü artık bu istismarın ve kandırmacanın son bulmasını istedik.” dedi.

Soylu, “700. gösterilerini yapmak istediler, izin vermedik çünkü artık bu istismarın ve kandırmacanın son bulmasını istedik. Anneliğin terör örgütünce istismar edilmesine, teröre kılıf yapılmasına göz mü yumsaydık? Bugün terör örgütleri, bu odaklar eliyle bir başka istismar alanı peşinde koşuyorlar, anne istismarı. Yapılmak istenen çok açıktır. Annelik kavramı üzerinden bir mağduriyet oluşturup, hem teröre bir mağduriyet maskesi giydirmeye çalışıyorlar, hem de toplumu ayrıştırmaya çalışıyorlar. Galatasaray Meydanı’nın, terör örgütlerinin sözde ortak meşruiyet alanı haline getirilmesine müsaade etmeyiz. Bu millet yüz yıl önce bunların ağababalarına bu ülkeyi teslim etmemişti, bugün onların paçozlarına da teslim etmez, bunu herkes böyle bilsin” diye konuştu.

Galatasaray Meydanı’nda 700. haftada bir araya gelmek isteyen Cumartesi Anneleri’nin eylemine polis gaz ve plastik mermiyle saldırmış, 47 kişi gözaltına alınmıştı.

Kaynak: Etha

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: