Söz ve müziği ‘Manuş Baba’ imzalı ‘Eteği belinde’ şarkısı çalıntı çıktı.

Söz ve müziği ‘Manuş Baba’ imzalı ‘Eteği belinde’ şarkısı çalıntı çıktı.

Manuş Baba imzalı ‘Eteği Belinde’ şarkısı çalıntı çıktı. Şarkının esas sahibi Atilla Yılmaz, yasal işlem başlatacağını bildirdi.

Manuş Baba olarak tanınan Mustafa Özkan’ın yeni yayınlanan “Dönersen Islık Çal” isimli albümünün çıkış parçası olan ve 77 milyon izlenmeye ulaşan “Eteği Belinde” isimli şarkının sanatçı Atilla Yılmaz’a ait  “Senden Gayrı” isimli eserin birebir kopyası olduğu anlaşıldı.

Atilla Yılmaz “2005” yılında piyasaya çıkarmış olduğu “Vaktidir” isimli albümünde yer alan “Senden Gayrı” isimli eserinin bire bir kopyalandığını ve yasal işlem başlatacağını ifade etti. Şarkının kopyalandığını “MSG” Musiki Eser Sahipleri Grubu Meslek Birliği de onayladı.

Söz ve Müzik ‘Manuş Baba’ Gösterilmiş

Vatan’ın haberine göre, sanatçı Atillla Yılmaz, “2005 yılında piyasaya çıkardığı albümündeki eser ile ilgili olarak sevenlerim “Senden Gayrı” isimli parçamın kopyası olduğunu söylediklerinde şarkıyı dinledim. Söz ve müziği “Manuş Baba” yazan parçanın müziği benim 2005 yılında yayımladığım “Senden Gayrı” eserimle aynısı olduğunun farkına vardım. Bu konuyla ilgili olarak yasal tüm işlemleri başlatıp emeğime sahip çıkacağım” diye konuştu.

 

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?