Süleyman Soylu’dan ‘edep’ ayarı: “Siyaset yapacaksanız edeplice yapın.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun ‘Koruköy paylaşımı’ üzerinden CHP’ye ‘edep’ ayarı verdi:  “Siyaset yapacaksanız edeplice yapın.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun ‘Koruköy paylaşımı’ üzerinden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenerek: Şuramıza kadar geldi artık. Adamlarını derle topla. Terör örgütünün propagandasını yapmasınlar.” dedi.

İnsan Hakları Derneği (İHD), PKK’ya yönelik operasyonların yapıldığı söylenen Nusaybin ilçesine bağlı Koruköy’de insan hakları ihlallerinin yaşandığını söylemişti.

Sezgin Tanrıkulu, aynı konuyu gündeme taşıyarak sosyal medya hesabı Twitter’dan Başbakan Binali Yıldırım’ı etiketlemiş ve  “Gözaltına alındıktan sonra işkence gördüğü bildirilen Abdi Aykut’un durumu ile ilgili işlem yapacak mısınız?” diye sormuştu.

Erzurum’daki bir toplantıda konuşan içişleri bakanı, konuyu bu paylaşımlara getirerek önce Tanrıkulu’na yüklendi: “Sen milletvekilisin, terör örgütünün uşağı değilsin. Lafınızı ve ölçünüzü bilin de konuşun. 11 yaşındaki o evladımız bu dünyada da, öteki dünyada da yakanda olur. Teröristlerin arkasında olmayın. Milletin yanında olun, yeter artık. Alçakça PKK’lı teröristlere ne oldu diye soruyorsunuz. Kimsiniz siz? Şuramıza kadar geldi artık. Siyaset yapacaksanız edeplice yapın.” dedi.

İHA’nın haberine göre; Soylu, Tanrıkulu’nun ardından Kılıçdaroğlu’na seslendi: “Adamlarını derle topla. Terör örgütünün propagandasını yapmasınlar. Onlara zemin hazırlamasınlar. Milletimizi istismar etmesinler. Burada bu millet istiklal mücadelesi yapıyor. Kimin tarafındasın, neyin tarafındasınız siz?”

 

‘Referandum kıskacı’na alınan HDP‘nin üzerindeki baskıların referandumdan sonra da devam edeceğinin işareti Soylu’nun “Şu referandum bitsin bak neler olacak.” sözleriyle verildi.

 

Şu referandum bitsin bak neler olacak.

Soylu ayrıca Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘birleştirici bir tutum’ içinde olduğunu söylerken, tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş için ‘Demirtaş denen o adam müsveddesi’ ifadesini kullandı. Demirtaş için: “Milleti birbirine kırdırmak için meydanlara çağırıyor” dedi.

HDP’nin sandık konusunda ‘baskı’ kurduğunu savunan Soylu, “Şu referandum bitsin bak neler olacak. Bu referandumun en önemli kararı millet ne derse o olacak, millet ne istiyorsa o olacak, millet ne karar veriyorsa o olacak. Karayazı’da 7 Haziran’da nasıl oy kullanıldığını ben biliyorum. Hadi şimdi kullandırsınlar, milleti tehdit etsinler de görelim” dedi.

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: