Süleyman Soylu’nun ‘adam müsveddesi’ sözüne Tarık Ziya Ekinci’den cevap: “size aynen iade ediyorum”

Tarık Ziya Ekinci’den Soylu’ya Demirtaş yanıtı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, ‘HDP seçmeni olarak’ cevap veren Tarık Ziya Ekinci, Soylu’nun Selahattin Demirtaş’la ilgili sözlerine “HDP seçmeni olduğum için Demirtaş’a yaptığınız hakareti şahsıma yapılmış bir hakaret sayıyor ve size aynen iade ediyorum” dedi.

HDP’nin Danışma Kurulu üyelerinden Tarık Ziya Ekinci, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Nusaybin Koruköy’de bir vatandaşın işkence gördüğü iddiası üzerinden HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş yüklenmesi ve  “Demirtaş denen o adam müsveddesi de milleti birbirine kırdırmak için meydanlara çağırıyor” ifadesini kullanması üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya tepki gösterdi. “Demirtaş’a yapılan hakaret bütün sevenlerine ve onun şahsında HDP’ye oy verenlerin tümüne yapılmış bir hakarettir” diyen Ekinci, “Ben de HDP seçmeni olduğum için Demirtaş’a yaptığınız hakareti şahsıma yapılmış bir hakaret sayıyor ve size aynen iade ediyorum” ifadesini kullandı.

Tarık Ziya Ekinci’nin T24’te yayınlanan mesajı şöyle:

“İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya;

Bakan olmak size vatandaşa hakaret etme hakkı vermez. Size tevdi edilen makamı keyfi olarak kullanma hakkınız yoktur. Selahattin Demirtaş oy verdiğim partinin genel başkanı ve Türkiye’nin en yetenekli en değerli siyaset adamıdır. Ona yapılan hakaret bütün sevenlerine ve onun şahsında HDP’ye oy verenlerin tümüne yapılmış bir hakarettir. Ben de HDP seçmeni olduğum için Demirtaş’a yaptığınız hakareti şahsıma yapılmış bir hakaret sayıyor ve size aynen iade ediyorum.”

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: