Süleymancılara ait yurtta iki çocuğa cinsel istismar! Yurt müdürü tutuklandı 

Süleymancılara ait yurtta iki çocuğa cinsel istismar! Yurt müdürü tutuklandı 

Adıyaman’ın Besni ilçesinde Süleymancılara ait olduğu bilinen Hayrünnisa Gölbaşı Çocuk Yurdu’nda kalan iki çocuk cinsel istismara uğradı. 

Adıyaman’ın Besni ilçesinde Süleymancılara ait olduğu bilinen Hayrünnisa Gölbaşı Çocuk Yurdu’nda kalan iki çocuk cinsel istismara uğradı. Yurt müdürü İ.T. hakkında, iki çocuğa porno film izlettiği ve dokunma yoluyla cinsel istismara zorladığı iddiasıyla soruşturma açıldı. Soruşturma sonuncunda 10 ve 11 yaşındaki iki çocuğa cinsel istismarda bulunan yurdun müdürü İ.T., tutuklandı.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, yaptığı açıklamada, tarikat yurtlarının cinsel sapıklığın rutine dönüştüğü yerler haline geldiğini söyledi:

“Çocuklarımızı tarikatlara teslim eden AKP, FETÖ’den boşalan yerleri başka cemaat ve tarikatlarla dolduruyor. AKP’nin büyütüp beslediği ve çocukları bilinçli bir biçimde teslim ettiği tarikat yurtları, cinsel sapıklığın rutine döndüğü yerler haline geldi. Bunun bedelini ise çocuklarımız en ağır şekilde ödüyor. Yeter artık! Bu kaçıncı ve bitmek bilmeyen taciz! AKP, yurt yapmıyor ve çocukları bu denetimsiz tarikat cemaat kurslarına / yurtlarına mahkum ediyor. Bedelini ise çok ama çok ağır ödüyoruz. Bu tacizin de peşini bırakmayacak ve üstünün örtülmesine izin vermeyeceğiz. Ailelere de çağrım, çocuklarını tarikat ve cemaat yurtlarına teslim etmemeleridir… onlarca çağdaş dernek varken, çocuklarınızı buralara göndermeyin.”  (siyasihaber)

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: