Taksim’de 'Nuriye ve Semih' için yürüdüler: Zorla tıbbi müdahale cinayettir - Gazeteler, Haber Manşet, Son dakika Gelişmeleri
Son Dakika Haberler

Taksim’de ‘Nuriye ve Semih’ için yürüdüler: Zorla tıbbi müdahale cinayettir

Taksim’de ‘Nuriye ve Semih’ için yürüdüler: Zorla tıbbi müdahale cinayettir
Okunma : Yorum Yap

Taksim’de ‘Nuriye ve Semih’ için yürüdüler: Zorla tıbbi müdahale cinayettir

Tutuklu bulundukları Sincan Cezaevi’nde açlık grevlerini devam ettiren Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın önceki gün zorla hastaneye götürülmesi ‘Nuriye ve Semih için Dayanışma’ platformu tarafından gerçekleştirilen açıklamayla Galatasaray Meydanı’nda protesto edildi.

Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile mesleklerinden ihraç edildikten sonra ‘işimi geri istiyorum’ eylemlerine başlayarak sonra bunu açlık grevi direnişine dönüştüren Nuriye Gülmen ve Semih Özakça ‘terörle’ suçlanarak tutuklanmıştı. Sincan Cezaevi’nde tutuklu bulunan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın önceki gün zorla hastaneye götürülmesi ‘Nuriye ve Semih için Dayanışma’ platformu tarafından gerçekleştirilen açıklamayla protesto edildi.

İstanbul Galatasaray Meydanı’nda bir araya gelen yurttaşlar, “Zorla tıbbi müdahale cinayettir, Nuriye ve Semih’i öldürtmeyeceğiz” pankartı açtı. Platform tarafından yapılan basın açıklamasında, Gülmen ve Özakça’nın zorla hastaneye götürülmesi ile ilgili bilgiler paylaşılarak, “Moralleri yüksek ve genel sağlık durumları iyidir. Herkese selam ve sevgilerini ilettiler. “İş ve Onur mücadelesi sürüyor, vazgeçmeyeceğiz” mesajını yolladılar” denildi.

Zorla hastaneye götürülme olayıyla ilgili avukatların gerekli adli ve idari başvuruları yaptıklarının aktarıldığı açıklamada, “Direnişe ortak olan bizler; işkence ve cinayette ortaklaşanlara teslim olmayacağız! Buradan siyasi iktidara ve tüm yetkililere sesleniyoruz: Nuriye ve Semih’e yönelik insanlık dışı uygulamalara derhal son verin ! Nuriye ve Semih’in talepleri kabul edilsin ! Nuriye ve Semih serbest bırakılsın ! Nuriye, Semih ve KHK’ye karşı direnen tüm kamu emekçileri işlerine iade edilsin” ifadeleri kullanıldı. (Cumhuriyet)

Fotoğraf: Dihaber

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: