Tecavüzcüye 73 yıl hapis istemi

Adana’da yanında çalıştırdığı 16 yaşlarındaki iki erkek çocuğuna defalarca cinsel istismarda bulunan fırıncı Z.İ. tutuklanarak hakkında 73 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

 

Adana’nın Seyhan ilçesine bağlı Gülbahçesi Mahallesi’nde simit fırını çalıştıran Z.İ, geçen yıl yanında çalışan 16 yaşındaki M.B ile Ö.N.A’ya cinsel istismarda bulundu.

Z.İ, çocukların olayı kimseye anlatmaması için de önce para verip, ardından da tehditle susturdu. 4 Kasım 2015 tarihinde öğle saatlerinde fırını kapatan Z.İ, işyerininde çocukları bir kez daha istismar etti.

Dükkanın kapatılıp dışarı kimsenin çıkmaması üzerine şüphelenen mahalle sakinleri daha sonra çocuklar ile konuştu. Çocukların yaşadıkları cinsel istismarı mahalle sakinlerine anlatması üzerine, halk fırını basıp, Z.İ’yi döverek bayılttı. Yerde baygın yatan Z.İ’nin üzerine benzin döken mahalleli, istismarcıyı yakmak istedi. İhbar üzerine olay yerine gelen polisler, Z.İ’yi hastaneye götürdüler. Tedavinin ardından Z.İ tutuklandı.

Olayla ilgili soruşturmayı tamamlayan Cumhuriyet Savcısı, “Çocuğun cinsel istismarı” ve “Hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından Z.İ hakkında toplamda 73 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırladı.

İstismar edilen çocuk Ö.N.A’nın, fırıncıyla aralarında geçen konuşmaları cep telefonuyla kaydettiğine dikkat çekilen iddianamede, Z.İ’nin çocuklara yönelik istismarını çok kez tekrarladığı vurgulandı.

%d blogcu bunu beğendi: