TKP, seçim kararını verdi: Boykot değil 'siyasi bir tutum' gereği sandığa gitmiyoruz - Gazeteler, Haber Manşet, Gündem
Son Dakika Haberler

TKP, seçim kararını verdi: Boykot değil ‘siyasi bir tutum’ gereği sandığa gitmiyoruz

TKP, seçim kararını verdi: Boykot değil ‘siyasi bir tutum’ gereği sandığa gitmiyoruz
Yorum Yap

TKP: 23 Haziran’da sandığa gitmeyeceğiz

Türkiye Komünist Partisi, yaptığı basın açıklamasıyla 23 Haziran seçimlerinde sandığa gitmeyeceklerini duyurdu. Kararın boykot değil, ‘siyasi bir tutum’ gereği alındığı belirtildi.

Türkiye Komünist Partisi (TKP), 23 Haziran’da yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde sandığa gitmeyeceklerini duyurdu. Partiden yapılan açıklamada “Bu bir boykot çağrısı değil, bir siyasi tutumdur” ifadeleri kullanıldı.

31 Mart seçimlerinin ardından Ekrem İmamoğlu’nun seçilmiş belediye başkanı olduğunu söyleyen parti, kazanan aday ve onu destekleyen siyasi ittifakın seçimlere katılma kararı almasının etkili bir boykotu fiilen olanaksızlaştırdığını belirtti. Açıklamada “Asıl sorun, genel oy hakkının açıkça gaspıdır ve bu hırsızlık ne yazık ki kabullenilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

TKP, 31 Mart seçimlerinde Zehra Güner Karaoğlu’nu aday göstermiş ve seçimin yenilenme kararının ardından adayını çektiğini açıklamıştı. Partinin 7 Mayıs 2019’da yaptığı açıklamada ‘etkisiz bir boykot girişiminin iktidarın yararına olacağı ve nihai kararımızı ileride verileceği’ belirtilmişti. TKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zehra Güner Karaoğlu 31 Mart seçimlerinde 10 bin 492 oy almıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: