TRT’de gazeteci olduğunu söyleyen şahıstan Grup Yorum üyesine ölüm tehdidi

TRT’de gazeteci olduğunu söyleyen şahıstan Grup Yorum üyesine ölüm tehdidi

Grup Yorum üyelerine yönelik baskı ve tehditler sürüyor.

Grup Yorum üyelerine yönelik baskı ve tehditler sürüyor. Son olarak, gri listede adı bulunan ve başına 300 bin TL’lik “para ödülü” konarak aranan Grup Yorum üyesi Emel Yeşilırmak’ın ablası Gülçin Sönmez, TRT’de gazeteci olduğunu iddia eden bir şahıs tarafından aranarak kardeşini öldürmekle tehdit edildi.

Numarasını Emniyet’ten almış!
Yolculuk’a konuşan Sönmez, kendini TRT’de gazeteci Berrak Yücetan olarak tanıtan bir şahıs tarafından arandığını ve kardeşine yönelik ölüm tehdidi aldığını iddia etti.

Sönmez, gazeteci olduğunu iddia eden şahsın “Terör örgütleri tarafından kandırılan gençleri bulmak için çabalıyoruz. Siz de bizimle hareket ederseniz kardeşinizi bulabiliriz” dediğini aktardı. Sönmez, telefondaki şahsa “Numaramı nereden buldunuz?” diye sorması üzerine “Emniyet’ten aldım” cevabını aldığını iletti.

‘Ya teslim olacak ya da ölecek’

Sönmez, şunları kaydetti:

“Diğer kardeşim Ebru Yeşilırmak, Sincan Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulunuyor. Onun görüşü için gittim ancak 2 aylık görüş cezası olduğunu öğrendim. Geri dönerken 0312 alan kodu ile başlayan bir numara beni aradı. İsminin Berrak Yücetan olduğunu ve TRT çalışanı olduğunu söyledi. Terör örgütleri tarafından kandırılan çocukları kurtarmak istiyorlarmış; benimle de Emel’in bulunması için işbirliği yapmak istiyorlarmış. Bana ‘Ya öldürülecek ya da teslim olsun’ dedi. Ben de bunun üzerine kardeşimin devlet tarafından ‘terörist’ ilan edildiğini ancak suçunun türkü söylemek dışında bir şey olmadığını söyledim.”

Sönmez, Yücetan’ın bunun üzerine diğer kardeşi Ebru Yeşilırmak’ın tutuklu olduğunu ve kardeşlerinin sicilinin temiz olmadığını hatırlattığını ifade ederek şunları söyledi:

“Diğer kardeşim Ebru’nun da tutuklu olduğunu, kardeşlerimin sicilinin temiz olmadığını söyledi. Ebru’da silah varmış, öyle diyor. Ben de ‘Benim kardeşim Gazi’de dergi satıyordu. Elinde silah olsa adli tıp raporlarında çıkardı’ yanıtını verdim. Ebru, o olayda polis tarafından vuruldu. Tedavisi 1,5 yıl sürdü. Nişanlandıktan kısa süre sonra da tutuklandı.”

‘Kangren olan ayağı keserler’

Sönmez, telefondaki şahsın söylediklerine karşı çıkmasının sürmesi üzerine şahsın sesini yükselttiğini ve kendisine “Çamura batmış biri, çamursuz kurtulamaz. Kangren olan ayağı keserler” diyerek tehditte bulunduğunu ifade etti.

TRT: Öyle bir çalışanımız yok
Telefonla bilgi alınan TRT Ankara Genel Müdürlüğü ise Berrak Yücetan isimli bir çalışanlarının olmadığını söyledi.

Savcı: Kimi kime şikayet ediyorsun?

Gülçin Sönmez, ilk aranan listelerinin yayınlandığı ve kardeşinin de listede yer aldığını gördüğü zaman itiraz etmek için savcılığa başvurduğunda savcının kendisine gülerek “Sen kimi, kime şikayet ediyorsun” dediğini aktarmıştı.

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?