TSK’nin tankını IŞİD’e ...Her bir tank 680 bin dolar! - Gazeteler, Haber Manşet, Son dakika Gelişmeleri
Son Dakika Haberler

TSK’nin tankını IŞİD’e …Her bir tank 680 bin dolar!

TSK’nin tankını IŞİD’e …Her bir tank 680 bin dolar!
Okunma : Yorum Yap

ÖSO, TSK’nin tankını IŞİD’e verdi.

Fırat Kalkanı Operasyonu’nun detayları ortaya çıkıyor. 70’in üzerinde askerin yaşamını yitirdiği harekâtta, TSK ile birlikte ‘savaşan’ ÖSO’nun orduya ait zırhlı araçları IŞİD’e sattığı öğrenildi.

Birgün’den Erk Acarer’in haberine göre, ulaşılan iki ayrı görüntü, bu durumu teyit ediyor. Askeri kaynakların aktardıkları ise dikkat çekici.

Öncü birlik olarak, TSK’den önce 8 tank ve zırhı araçla IŞİD’in elindeki El Bab’a giren ÖSO askerleri, bu araçlardan bazılarını IŞİD’e satmış ya da devretmişler. Genelkurmay Başkanlığı, olaydan sonra soruşturma açtığı halde bir sonuç elde edilememiş. ÖSO’dan, IŞİD’e geçen araçların değeri ise bir servet niteliğinde. Bir tankın fiyatı 680 bin dolar.

 

AYNI TANK ÖNCE ÖSO’NUN SONRA IŞİD’İN ELİNDE 

Araç, önce ÖSO’cuların elinde görülüyor. Militanlar üzerinde namaz kılıyorlar. Tank, bir süre sonra IŞİD saflarında ve onların arasında. Aracı ‘243768’ no’lu plaka numarasından da teyit ediliyor. IŞİD’ciler kendi saflarına geçen TSK’ye ait tankı gösterip, “Ganimet, ganimet” diyorlar. IŞİD’cilere satılan ve onların arasında olan aracın videosunu ve cihatçıların tutumlarını, birgun.net adresinden de izlemek mümkün.

El Bab operasyonuna ilişkin bilgi veren askeri kaynaklar ise şunları aktarıyor:

Çok zor koşullarda operasyon gerçekleştirildi. Yiyecek ve yıkanacak yer yoktu. Bizim askerlerimiz ve ÖSO’cular arasında ise çifte standart vardı. ÖSO’cular daha iyi şartlara sahipti. ÖSO’cular tüm bunların üstüne bir de zırhlı aracı sattılar. Araç tarafımıza zimmetliydi. ÖSO’cuların birçoğu hırsız, uyuşturucu bağımlısı ve kaçakçıydı.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: