Tutuklanan Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin aileleri çağrıda bulundu

Tutuklanan Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin aileleri çağrıda bulundu

Zeytin Dalı Operasyonu sebebiyle Boğaziçi Üniversitesi’nde lokma dağıtan bir grup öğrenciye tepki göstererek barış çağrısı yaptıkları için gözaltına alınarak tutuklanan Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin aileleri destek çağrısında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Boğaziçi Üniversitesi’nde karşıt iki grup arasında yaşanan gerginliğe ‘komünistlerin okumasına izin vermeyeceğiz’ sözleriyle müdahil olmasının ardından sabaha karşı gözaltına alınan ve çıkarıldıkları mahkeme sonrası tutuklanan Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin aileleri 10 Nisan Salı günü saat 12’de İstanbul Tabip Odası’nda düzenlenecek basın açıklamasına kamuoyundan destek beklediklerini duyurarak şu çağrıyı yaptılar:

Kamuoyuna Çağrımızdır

“Bizler tutuklanan, gözaltına alınan, haklarında disiplin soruşturmaları yürütülen Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin aileleriyiz.

Hepinizin yakından takip ettiği gibi uzun bir gözaltı süresinin sonucunda çocuklarımızın 10’u tutuklanmış, diğerleri ise adli kontrol şartı ile serbest bırakılmışlardır. Ne yazık ki gözaltına alma girişimleri hala devam etmektedir.

Çocuklarımız yaşamları boyunca okullarının en başarılı öğrencileri oldular. Uzun ve yorucu bir dönemin sonunda Boğaziçi Üniversitesi’ni kazandılar.

Mühendislik, matematik, fizik, siyaset bilimi, felsefe, eğitim gibi çeşitli alanlarda öğrenimlerini sürdürüyorlar. Şunu hiç abartmadan söyleyebiliriz hepsi alanlarının en gözde öğrencileridir. Yine hepsi iyiliğin, güzelliğin, sanatın, bilimin genç öncüleridir.

Ancak gençlerimiz okullarında olması gerekirken haksız bir şekilde Bakırköy ve Silivri Cezaevlerinde tutulmaktadırlar.

Sizleri kötülüğe karşı iyiliğin, zorbalığa karşı aklın yanında bizlerle birlikte olmaya davet ediyoruz.

Bu doğrultuda, 10 Nisan Salı günü saat 12’de İstanbul Tabip Odası’nda aileler adına yapacağımız açıklamada yanımızda olmanız bizi güçlü kılacaktır.

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: