Tüy Dikiyorlar / Havin Hivda

Tüy Dikiyorlar

Bugün öyle lafı uzatıp evirip çevirmeye hiç niyetim yok. Kısaca söyleyeceğim ki “Tüy Dikiyorlar”

Bayılıyorum şu siyasetçilerin azarı yedikleri anda 180 derece çark etmelerine. Efelenip sanki söz söyleme iradeleri varmış gibi ortaya çıkıyorlar, azarı yiyince yanlış anlayan bizler oluyoruz. “Bir yiğit çıktı meydane” deyiverecek oluyorum, daha söz ağzımdan çıkmadan yan çiziyorlar. Bu kadar hızlı dönüş çarkıfelek de bile yok.

Hangisine laf atıyorum diye merak etmiyor bence kimse. Herkesin gözünün önünden hemen bir sahne geçti ya da söylenmiş bir söz geldi akıllara eminim. Hepimizin hafızasına bir şekilde kazınmış isimler var maalesef. Kimini Türkiye’nin ortasına incir ağacı dikerken, kimini yaptığı pisliğe tüy dikerken hatırlıyoruz. Şöyle özü sözü bir olan yok mu bunların arasında desek seslerini duymak için verdiğimiz adeta mücadele. O kendi yağıyla kavrulan gazeteler, televizyonlar hatta daha da vahim artık cep telefonları olmasa biz mecliste dinlenecek birilerinin kaldığına asla inanmayacağız. Birileri gerçek bir savaş veriyor. Medya engeli, hükümet engeli, yazar çizerlerin engeli… Hani bir tabir vardır “göbeği çatlamak” diye gerçekten göbekleri çatladı anlatmaya çalışmaktan.

Bir taraftan hakarete, bir taraftan şiddete uğrayorlar ama yine de bu yanlıştan döndürme çabasından vazgeçmiyorlar. Karşılarında yasaymış, hukukmuş, nizammış, nezaketmiş …hiçbirini tanımayan bir grup var ki astarı yüzünü aşmış. “Suç işliyorum sana ne lan”diyen bir siyasetçi…Akıllara zarar…

Meclise bakınca ilkokul birinci sınıf öğrencilerini tahayyül edin. O yaştaki çocuklar bile öğretmen 2 dakika sessizce durup onlara baksa utanıp kendini toparlar. Günlerdir cep telefonu kaydıyla meclisten dışarı taşan birçok rezillik var ve maalesef ki bundan yüzü kızaran tek vekil yok. Yazık, verilen oylara yazık. Bir evet ile ellerinden kayıp giden geleceğimize yazık. Yapacaklarını yaptılar, artık tüy dikiyorlar.

 

“Yeter ki umutsuz olmasın hayat” diyelim de rengimiz belli olsun. Sevgiyle kalın.

Havin HİVDA

%d blogcu bunu beğendi: