Son Dakika Haberler

TV 5’ten Alper Taş’a ‘LGBTI sansürü!’ Yayın kaldırıldı ve Çağlar Cilara işten çıkarıldı

TV 5’ten Alper Taş’a ‘LGBTI sansürü!’ Yayın kaldırıldı ve Çağlar Cilara işten çıkarıldı
Yorum Yap

TV 5’ten Alper Taş’a ‘LGBTI sansürü!’ Yayın kaldırıldı ve Çağlar Cilara işten çıkarıldı

TV5, CHP’nin İstanbul Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Alper Taş’ın katıldığı ve LGBTİ’lere yönelik nefret söylemini eleştirdiği programı, ‘Toplumsal hassasiyet’ gerekçesiyle hesaplarından kaldırarak programın sunucusu Çağlar Cilara’nın işine son verdi

CHP’nin Beyoğlu Belediye Başkan adayı Alper Taş, TV5 kanalında gazeteci Çağlar Cilara’nın programında “LGBT konusunda onların kendi meclislerinde aldıkları kararları ve sorunlarının takipçisi olacağım. Biz LGBT için söylediklerimizin her zaman arkasındayız. Dün de böyle düşünüyorduk. Bugün de böyle düşünüyoruz. Biz onların insanca yaşamalarını sağlayacağız” dedi. TV5 yönetimi programı ‘Toplumsal hassasiyet’ gerekçesiyle yayından kaldırma kararı alırken programın sunucusu Çağlar Cilara’nın işine de son verdi.

Alper Taş, LGBTI bireyleriyle ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:

Program kaldırıldı

Taş’ın bu açıklamalarının ardından hükümete yakın birçok kanal ve sosyal medya kullanıcısı ‘TV5 LGBT propagandası yapılıyor’, ‘Erbakan’ın kemikleri sızlıyor’ şeklinde yayın ve paylaşımlar yapınca, Saadet Partisi’ne yakın TV5 geri adım attı. TV5 yönetimi söz konusu programı hesaplarından kaldırdıklarını açıkladı.

TV5 konu hakkında yaptığı açıklamada “Toplumsal hassasiyetleri ve ahlaki değerlerimizi önceleyerek yayınlarını sürdürececeğiz” dedi.

TV 5 tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Çağlar Cilara ile Gündemdekiler programına konuk olan Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Alper Taş’ın canlı yayında sarfettiği görüş ve düşünceler hiç bir şekilde TV5’i bağlamaz. TV5’in en temel yayın ilkelerinden birisi de toplumsal hassasiyetler ve ortak değerlerimizdir… Seçim öncesi oluşturulmaya çalışılan algı operasyonlarına fırsat vermemek için TV5 yayın kurulu, söz konusu programı yayından kaldırma kararı almıştır. TV5 bundan önce olduğu gibi bundan sonra da toplumsal hassasiyetleri ve ahlaki değerlerimizi önceleyerek yayınlarını kararlılıkla sürdürmeye devam edecektir”

CİLARA: SORU SORMAYA DEVAM EDECEĞİM

Programının yayından kaldırılmasıyla işten çıkarılan Çağlar Cilara da sosyal medya hesabında şu mesajı paylaştı:

“TV5 macerası da bitti. Türkiye’de gazeteciler siyasi kutuplaşmanın, kavganın, gürültünün arasında kalıyor. Ben sorumu sorarım, haber çıkarırım, 8 yılda 3 binin üzerinde program yaptım. On binin üzerinde programlarımdan haber çıktı. Soru sormaya devam edeceğim merak etmeyin.”

ALPER TAŞ: DOĞRUYU SÖYLEYENİ DOKUZ KÖYDEN KOVUYORLAR

Beyoğlu Belediye Başkan adayı Alper Taş da Twitterdan yaptığı paylaşımda, “Evet sevgili Çağlar…Artık doğru soru soranı da dokuz köyden kovuyorlar. Ama biz onuncu köyü kuracağız. Teşekkürler, sevgiler…” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)