Demirtaş ‘suça alanen tahrik etme’ iddiasıyla yargılanmıştı, Bahçeli de yargılanacak mı? Ülkü Ocağı’nda kalaşnikof!

Demirtaş ‘suça alanen tahrik etme’ iddiasıyla yargılanmıştı, Bahçeli de yargılanacak mı? Ülkü Ocağı’nda kalaşnikof!

MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli’nin “Hazır bekleyen 5 bin ülkücü var” sözlerinin tartışması sürerken İstanbul Ülkü Ocağı İl Başkan Yardımcısı Deniz Güzelay’ın paylaştığı fotoğraf dikkat çekti. Kağıthane Ülkü Ocağı Başkanı ve yanındaki iki kişi elinde kalaşnikofla poz verdi.
Kuzey Irak’ta Barzani’nin bağımsızlık referandumu, Kuzey Irak’a askeri müdahale tartışmalarını başlattı. Askeri müdahale tartışmaları sürerken MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli “En az beş bin ülkücü gönüllü, başta Kerkük olmak üzere, Türkmenlerin yaşadığı Türk kentlerindeki varlık, birlik ve dirlik mücadelesine katılmak üzere hazır beklemektedir.” açıklamasını yapmıştı.

Semih Yalçın ‘hata’dan çark etti: “Türkmenlerin umudunu diri tutma gayesi yatmaktadır”

Bahçeli’nin açıklamasının büyük tepki çekmesi üzerine MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Bahçeli’nin sözlerine açıklık getirerek “Türkmenlerin umudunu diri tutma gayesi yatmaktadır” dedi.

Kamuoyunda “Hazır bekleyen 5 bin ülkücü” tartışması sürerken İstanbul Ülkü Ocağı İl Başkan Yardımcısı Deniz Güzelay’ın paylaştığı fotoğraf dikkat çekti.

Ülkü Ocağı’nda kalaşnikoflu fotoğraf

Güzelay’ın paylaştığı fotoğrafta elinde otomatik bir silah ve yanında Kağıthane elinde Kaleşnikof olan Kağıthane Ülkü Ocakları Başkanı Engin Kayacık görünüyor.

“Türklüğün yaşaması, bekasının güvenceye alınması, Türkmen yurtlarının üzerindeki kabus bulutunun dağıtılması hususunda her mihneti, her meşakkati, her çileyi göze aldığımız bilinmeli, herkes hesabını buna göre yapmalıdır”.. 5000 Ülkücü KERKÜK’e gitmek için hazırdır..”

İstanbul Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı Güzelay’ın bu fotoğrafı “Kerkük için hazır olan 5 bin ülkücü bunlar mı” sorusunu akıllara getirdi.

(Kaynak: Cumhuriyet)

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: