Ümit Özdağ: “Hükümet ve Saray ‘Türkiye’de bir Gezi olayı olsun’ diye dua ediyor. Elimde bunun kanıtları da var.”

Ümit Özdağ’dan çok konuşulacak referandum iddiası:  “Hükümet ve Saray ‘Türkiye’de bir Gezi olayı olsun’ diye dua ediyor. Elimde bunun kanıtları da var.”

New York’ta, CHP Amerika Temsilciliği’nin düzenlediği Cumhuriyet Buluşması etkinliğine Skype bağlantısıyla katılan bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ, “Ben hükümetin ve Saray’ın şu anda ‘Türkiye’de bir Gezi olayı olsun’ diye dua ettiğini düşünüyorum. Hatta elimde bunun kanıtları da var” iddiasında bulundu.

New York’ta çeşitli sivil toplum örgütleri, CHP Amerika Temsilciliği’nin düzenlediği Cumhuriyet Buluşması etkinliğinde bir araya geldi. Amerika’nın Sesi’nden Can Kamiloğlu’nun ve Aslı Pelit’in haberine göre, New York John Jay Üniversitesi’nde düzenlenen etkinlik çerçevesinde düzenlenen konferansa, Türkiye’de Skype bağlantısı aracılığıyla Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ da katıldı.

 

ÜMİT ÖZDAĞ: “ELİMDE BUNUN KANITLARI VAR”

Konferansa Skype bağlantısı ile bağlanan MHP’den ihraç edilen ve referandumda “Hayır” diyen bağımsız milletvekili Ümit Özdağ, çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özdağ, “Saray Türk milliyetçilerinin ‘hayır’ oyu kullanacağı endişesiyle büyük bir korkuya kapılmış durumda. Halkla bir araya gelmemizden korkuyorlar. Kontrollü bir kaos planlıyorlar” iddiasında bulundu.

“Arkadaşlarımıza ‘eğer sivil toplum örgütü, bağımsız veya platform olarak hayır propagandasına çıkarsanız sizi gözaltına alırız’ deniliyor. Şu ana kadar ‘Hayır’ çalışmalarında gözaltı resmi rakamı 45. Vandalizm yok. Şiddet yok. 45 kişi ‘hayır’ dediği için gözaltına alınmış. Ben hükümetin ve Saray’ın şu anda ‘Türkiye’de bir Gezi olayı olsun’ diye dua ettiğini düşünüyorum. Hatta elimde bunun kanıtları da var. Kontrol edilebilir bir kaos istiyorlar. Ve bu kaosta “Hayırcı”ların şiddet yanlısı görünmelerini, ondan sonra da devletin elindeki bütün imkanlarla bu gösterileri ezmeyi ama bir panik de yaratmayı ve bu panikten istifade ederek ‘Evet’ oylarının artması düşünülüyor.”diyen Özdağ şöyle devam etti:

“Kontrol edilebilecek bir kaosla muhalefet üzerindeki baskıyı her geçen gün biraz daha arttırıp muhalefeti sert tepki vermeye zorluyorlar. Bu yaklaşımın kanıtları da elimde olduğu için bunu gidip CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bütün ayrıntılarıyla paylaştım ve uyardım. Ortada böyle bir plan var ve bu plan tehlikeli bir plan. Hiçbir hükümetin kontrol edilebilir bir kaosu yaratma lüksü yok. Çünkü artık Türkiye’de hiç bir kaos kontrol edilemez. Bu da Türkiye’yi bilinmez bir yere götürür. Ortada böyle çok tehlikeli bir plan var. Türkiye bu tuzağa düşmemeli” dedi.

 

‘Nasıl olsa Evet çıkacak. Ben sandığa ne diye gideyim’ düşüncesi yaratmak istiyorlar.

Konferansa Skype bağlantısıyla Uğur DÜNDAR da katıldı. Uğur Dündar yeni anayasanın dünyada benzeri olmayan, bir tek adama ölümsüzlük dışında her türlü gücü ve yetkiyi verdiğini söyledi. Dündar, yeni anayasaya göre bakanları, parlementerleri, anayasa mahkemesinin üyelerini  cumhurbaşkanının seçeceğini söyleyerek “demokratik sisteme elveda diyeceğiz ve kayıtsız şartsız tek adamın hükmü geçerli olacak,” dedi. Dündar ayrıca, ‘Nasıl olsa Evet çıkacak. Ben sandığa ne diye gideyim’ düşüncesi yaratmak istiyorlar,” diye ekledi.

 

 

 

%d blogcu bunu beğendi: