Ünlü müzisyen Ayhan Orhuntaş’ın enstrümantal albümü çıktı

Ünlü müzisyen Ayhan Orhuntaş’ın enstrümantal albümü çıktı!

Ünlü aranjör müzisyen Ayhan Orhuntaş’ın enstrümantal albümü “Road Trip Anatolia” Ütopya Müzik Yapım etiketiyle çıktı.

Orhuntaş’ın 11 şarkılık yeni albümünde Anadolu’nun binlerce yıllık tarihine gitarla yolculuk yapıyor, yaşanmış hikayeleri tekrar dinliyoruz. Yörük Ali Zeybeği, Drama Köprüsü, Aygız, Bu Dala Daşlı Gala, Pınarhisar ve İstanbul…

Ayhan Orhuntaş, bu albümde Anadolu’ya yaptığınız yolculukta yol arkadaşı oluyor.

Ayhan Orhuntaş Kimdir?

Ayhan Orhuntaş 1964 yılında Kırklareli Pınarhisar İlçesi, Sütlüce Köyü doğumlu.Kepirtepe İlköğretmen Okulu ve Gökçeada Atatürk Öğretmen Lisesinden sonra Bursa Uludağ Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu.

Üniversite yılarında okulun müzik kulübü aracılığı ile başlayan müzik yaşantısı profesyonel olarak devam etmeye başladı.Bursa Müzik Sahne ve Gösteri Sanatçıları Derneğinde kurucu başkan olarak 5 yıl görev aldı.

Bursa’da iken kurduğu müzik stüdyosu çalışmaları ve çeşitli sanatçılarla albüm çalışmaları genişlemeye başlayınca,İstanbul’a gelerek çalışmalarını burda sürdürmeye başladı.

Kurduğu müzik grupları ile TRT de çeşitli programlarda yeralmaya başladı.Grubu Işığın Yansıması ile 4 albüm kaydetti. Bu süre içinde TRT tarafından 12 Bölüm olarak çekilen ‘’Demiryolları’’ belgeselinin müziklerini yaparak müzikal olarak farklı bir alana geçti.

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: