Ünlülerin Hatay ziyareti bitti, ‘delikanlılık’ tartışması bitmedi: Demet Akalın’dan İbo’ya sert yanıt

Ünlülerin Hatay ziyareti bitti, ‘delikanlılık’ tartışması bitmedi: Demet Akalın’dan İbo’ya sert yanıt

‘Ünlülerin’ Cumhurbaşkanı ile birlikte Hatay’da askere moral amacıyla yaptıkları ziyaretin yankıları sürüyor. Ziyaret, muhalif çevrelerce asker ölümlerinin yaşandığı bir dönemde sazlı sözlü, eğlenceli yapıldığı gerekçesiyle eleştirilirken; öte yandan ziyarete giden ve gidemeyen ‘ünlüler’ arasında da bir polemiğe dönüştü.

Zeytin Dalı Operasyonu sebebiyle askere moral ziyareti yerini magazinsel kavgalara bıraktı. İş öyle bir noktaya geldi ki gidenlerle gidemeyen ünlüler arasında ‘yusuf yusuf!’ ve ‘delikanlılık’ göndermeleri yapılıyor.

Hatay ziyaretine çağrılmadığı için sitem eden Demet Akalın, İbrahim Tatlıses tarafından korkaklıkla suçlandı. Tatlıses, Akalın hakkında “Demet Akalın ‘Yusuf Yusuf’tan gelemedi!” deyince Akalın‘ın cevabı aynı sertlikte oldu. Akalın, “Sizi terbiyeye davet ediyorum!! Yakışıksız!! Yazık!!!! Allah’a şükür çoğu adamdan daha delikanlıyım kardeşim askere gidiyor!! Siz de yollayın çocuklarınızı vatan borcudur!!!!” dedi.

Şarkıcı Demet Akalın, “Hatay sınır karakoluna davet gelmediği için gidemedim” açıklaması nedeniyle kendisine yönelik olarak “Herkese davetiye gitmiş. ‘yusuf yusuf’tan gelemedi kimse” diyen İbrahim Tatlıses‘e tepki gösterdi.

Kişisel Instagram hesabında açıklama yapan Akalın,  “Ne davet edildim ne çağrıldım! Ama sizi terbiyeye davet ediyorum! Yakışıksız! Yazık! Allaha şükür çoğu adamdan daha delikanlıyım kardeşim askere gidiyor! Sizde yollayın cocuklarınızı vatan borcudur!” ifadesini kullandı.

 

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?