Utku Gümrükçü: Chp İzmir İl Örgütü için hazırım 

Selim Utku Gümrükçü: “Chp İzmir İl Örgütü için hazırım”

Selim Utku Gümrükçü: “Chp İzmir İl Örgütü için hazırım” dedi.

Selim Utku Gümrükçü, bir açıklama yaparak CHP İzmir İl Örgütü için hazır olduğunu duyurdu. Gümrükçü, “Bu karanlığı aydınlatmak için, bugün bu kutlu görev için ‘BEN DE VARIM’ diyerek “BİR ADIM ÖNE ÇIKIYORUM!” diye bitirdiği açıklamasında şunları söyledi:

“İzmir İl Başkanlığı için senden yetki ve görev talep ediyorum…”

Bir Yoldaşa Mektup

Değerli Yoldaşım;

Türkiye çok zor bir dönemden geçiyor. 15 Temmuz darbesinin ardından AKP’nin 20 Temmuz Darbesi… Bitmek bilmeyen OHAL ile hukuksuzluğun kurumsallaşması süreci… Tasfiye edilen parlamenter demokratik sistem…  laiklik ve aydınlanma değerleri… İnsan hakları ve özgürlükler… İnşa edilmeye çalışılan otoriter, tek tipçi, antidemokratik bir rejim… Ve KHK’lar üzerine inşa edilmeye çalışılan tek adam rejimi…

Sevgili Yoldaşım;
16 Nisan referandumu ile siyasal sistem değişmiş “küçük olsun benim olsun” dönemi bitmiştir. Şimdi hedef yüzde 50+1’dir. Değişen siyasal sistem partimizin siyaset anlayışında da değişim ve yenilenme zorunluluğunu ortaya koymuştur. “Ceketi koysak seçiliriz”, “sen beni seç ben seni seçeyim”, “çalışmasak da oy veriyorlar” mantığı ve anlayışı yolun sonuna gelmiştir! 
Siyasetteki yeni parti ve aktörlerin yarattığı rekabet, iktidar partisinin kurmak istediği koalisyonlar, artık çalışmadan, mücadele etmeden ve üretmeden siyaset yapılamayacağını göstermektedir. 
Sevgili yoldaşım! 
Ülkemizin bu zor koşullarında kongre sürecimizin yetki, karar ve sorumluluğu önce üyelerimizin, tüm kademelerdeki parti yöneticilerimizin ve seçilmiş il delegelerimizindir. Gelinen noktada söz, yetki ve karar örgüttedir. Bu sorumluluk ile 2019 yılında yapılacak ve Cumhuriyetin kaderini belirleyecek 3 büyük seçimi yönetecek İzmir il örgütünü sizler belirleyeceksiniz. Bu onurlu olduğu kadar da sorumluluğu yüksek vazife sizlerin omuzundadır. Cumhuriyetimizin, aydınlık geleceğimizin, özgür yarınlarımızın kaderi partimizin örgütlerinde yazılacaktır ve bu eserin yazarı sen olacaksın! 
Yetkin, nitelikli, partiyi ileriye götürecek ve en önemlisi Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyetini canı pahasına savunacak, önce ben değil “ÖNCE TÜRKİYE!” diyecek kadroları göreve getirmek gibi tarihsel bir sorumluluğa sahipsin. Söz, karar ve yetki senin! 
Sevgili yoldaşım! 
“Dağ başını duman almış… Gümüş dere durmaz akar…
Güneş ufuktan şimdi doğar… Yürüyelim arkadaşlar!” 

Diyerek partimiz için, geleceğimiz için bir yola çıkıyoruz!
“Saraylar saltanatlar çöker / kan susar bir gün / zulüm biter” diyen şairin umuduyla yola çıkıyoruz! 

Tevfik Fikretlerden, Halide Edib Adıvarlardan, Nazım Hikmetlerden, Mustafa Kemal Atatürk’ten devraldığımız aydınlanma mirasından güç alarak yola çıkıyoruz! 

“Bu daha başlangıç mücadeleye devam” diyenlerin, “Birleşe birleşe kazacağız” diyenlerin, Gezi’de yitirdiğimiz canların, Berkinlerin, Ali İsmaillerin, Cumhuriyet mitingleriyle ayağa kalkanların, TEKEL’in, Soma’nın emekçilerinin sesine kulak vererek yola çıkıyoruz! Kuytu köşelerde katledilen kadınların, ENSAR Vakfı yurtlarında tacize tecavüze maruz kalan çocukların sesi olmaya geliyoruz!
Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun hak, hukuk, adalet diyerek yaktığı meşalenin ardında yürüyen milyonların inancıyla yola çıkıyoruz! 
Kıymetli yoldaşım! 
Ben bugüne kadar kimsenin adamı olmadım! Olmam! 
Örgütümden başka kimseden talimat almadım! Almam!

Sevgili yoldaşım sadece ve sadece sana güveniyorum!

Bu karanlığı aydınlatmak için, bugün bu kutlu görev için “BEN DE VARIM” diyerek “BİR ADIM ÖNE ÇIKIYORUM!” 

İzmir İl Başkanlığı için senden yetki ve görev talep ediyorum…

Selim Utku Gümrükçü kimdir?
1981 yılında öğretmen bir ailenin çocuğu olarak İzmir’de doğdu. 

Siyasi hayatına 1999 yılında CHP Çiğli gençli kolları eğitim sekreteri olarak başladı.

2000-2002 CHP Çiğli İlçe Yönetim Kurulu Üyesi,

2002-2005 CHP İzmir İl Yönetim Kurulu Üyesi,

2005-2007 CHP Çiğli İlçe Yönetim Kurulu Üyesi,

2007-2007 CHP İzmir İl Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulundu.

2014-2015 CHP Çiğli İlçe Başkanlığı görevinde bulundu.

2015-2017 CHP İzmir İl Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulundu.

Bir çok sivil toplum örgütünün aktif üyesi olan Gümrükçü, ADD Genel Merkez delegeliği, ADD Genel Merkez yedek yönetim kurulu üyeliği ve ilçe yönetim kurulu üyeliği yaptı. 16 Nisan Referandumunda HAYIR cephesinde aktif görev yapan Yurttaş Girişimi’nin kurucuları arasında yer aldı. 

Yakın tarihimizde ses getiren birçok mitingde aktif görev aldı. 

2007 yılında yapılan 13 Cumhuriyet Mitinginin 8’inde, 2007-2009 yılları arasında yapılan Teröre Lanet, Bağımsız Yargı, Laiklik, Hukukuma Dokunma, Isparta Kemalist Cumhuriyet, Ankara Cumhuriyet, İzmir Cumhuriyet mitinglerinde düzenleme komitesinde yer alarak bu mitinglerin sunumunu da gerçekleştirdi.
2011 genel seçiminde CHP Genel Merkezi görevlendirmesi ile Eskişehir ve Kütahya mitinglerinde düzenleyici olarak bulundu.
Çeşitli gazetelerde köşe yazarlığı yaptı. 2004-2006 Doğru Haber Gazetesi genel yayın yönetmeni ve başyazar, 2008-2013 Haftalık Dönemeç Gazetesi imtiyaz sahibi ve yazar, 2002-2004 Radyo Dokuz Eylül Haber Analiz programı yapımcısı ve sunucusu olarak görev yaptı.

Dokuz Eylül Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu olan Gümrükçü, halen, inşaat mühendisliği yanında gıda ve basın yayın sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Gümrükçü İngilizce bilmektedir.

Selim Utku Gümrükçü Cumhuriyetçi kesimde 20 yıldır aktif siyaset yapmakta olup,18 yıldır CHP üyesidir. Selim Utku Gümrükçü halen Kemalizm, Marksizm, felsefe, ekonomik-politik, örgütlenme, strateji, şiddetsiz eylem ve toplumsal hareketler üzerine okumalar yapmaktadır.

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?