Yandaş Fatih Tezcan boşandığı eşini alenen ölümle tehdit ederken bakanlar duruma suskun

Yandaş Fatih Tezcan boşandığı eşini alenen ölümle tehdit ederken bakanlar duruma suskun

Yandaşlığı ve saldırgan üslubuyla tanınan gazeteci Fatih Tezcan, boşandığı eşini, çocuklarını kendisine göstermediği gerekçesiyle sosyal medya üzerinden tehdit etmeyi sürdürüyor.

Tezcan, tweetlerde resmi kurumları etiketleyip soru sorarak boşanmış erkeklerin çocuklarını görmelerini engelleyen eski eşlerini öldürebileceğini ve bunun sorumluluğunun da devlette olacağını yazdı. Tezcan, imalı mesajlarla eski eşini açıkça tehdit etti.

Herhangi bir müdahale ile karşılaşmayan Tezcan dün de (2 Eylül) twitter hesabından, “Söz gelimi, bugün bayramda yasal hakkı olan bir baba yine kendisine çocuklarını göstermeyen anneyi öldürürse, devlet bu konuda ne diyecektir?” diye yazdı.

Tezcan’ın kadın cinayetlerini meşrulaştıran ve aleni olarak tehdit içeren bu soruları yönelttiği bakanlıkların ne yapacağı merak konusu.

Tezcan’ın iki yaşındaki çocuğuna hakaret ve küfür öğrettiği video yeniden gündeme geldi. Tezcan’ın, çocuğuna küfür öğreterek çekip Youtube’a yüklediği videolar da bu tehditler sonucunda sosyal medyada dolaşıma girdi.

Yeni değil

Tezcan, daha önce de medeni kanun değişmediği sürece erkeklerin kadınları öldürebileceğini ve bunun sorumlusunun devlet olacağını söylemişti.

Twitter’da Meclis’e sunulması planlanan yasa tasarısının erkekler için ne kadar gerekli olduğunu anlatan Tezcan, resmi hesabından yaptığı paylaşımlarda “Devlet, babayla çocuklarının arasına giremez, çocukların Din ve Devlet Düşmanı anneyle ve çevresindeki tiplerle zehirlenmesine sebep olamaz”demişti.

Sendika.Org

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: