Yandaş ihraçlar için uyardı: “İşin içinde iş var. Referandum darbesi bu!”

Dün akşam saatlerinde OHAL kapsamında yayınlanan son KHK ile birçok akademisyen görevlerinden ihraç edildi. Sosyal medyada yer yerinden oynadı.

 

Dün akşam saatlerinde OHAL kapsamında yayınlanan son KHK ile birçok akademisyen görevlerinden ihraç edildi. Sosyal medyada yer yerinden oynadı.İhraçlar nedeniyle yoğun tepki geldi. Yapılan bu son ihraçlara sanatçılar, gazeteciler, siyasiler, ihraç edilen akademisyenlerin yeni ve eski öğrencileri tarafından büyük tepki gösterildi. Tepkiler arasında hükümetin yandaşları olarak bilinen isimler de vardı. Yusuf Kaplan, “Bu referandum darbesidir, sinsi bir tezgah var. Erdoğan’ın altı oyulur.” derken Cem Küçük ise “Listeleri inceledim, çok sayıda haksızlık var. Bu işin içinde iş var.” dedi.

 

YUSUF KAPLAN: REFERANDUM DARBESİ BU… ERDOĞAN’IN ALTI OYULUYOR

Yeni Şafak gazetesi yazarı Yusuf Kaplan, Twitter’daki hesabından KHK ile gerçekleşen ihraçları eleştirdi. “Şimdi tepem attı! FETÖ’yle ilgisi olmayan tertemiz insanlar ihraç ediliyor. Olmaz! Kim yapıyor bu temizliği” ifadelerini kullanarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın altının oyulduğunu belirtti. Bunun “referandum darbesi” olduğunu ve müdahale edilmesi gerektiğini savundu. Kaplan, ihraçların “3 FETÖ’cünün dilekçesiyle” başladığını da söyledi.

 

CEM KÜÇÜK: BU İŞİN İÇİNDE BİR İŞ VAR

İhraçlara tepki gösteren isimler arasında daha önce gazetecileri, akademisyenleri hedef gösterip tehdit eden Cem Küçük de bulunuyor. Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Cem Küçük, “Üniversiteden atılanların listesini inceledim. Çok sayıda haksızlık var. Bu işin içinde bir iş var” diye yazdı.

 

 

%d blogcu bunu beğendi: