Yargıtay’dan Ali İsmail’i coplayan polise af yok

Yargıtay 1. Ceza Dairesi, Ali İsmail Korkmaz davası kararını ikinci kez bozdu.

Yargıtay 1. Ceza Dairesi, Ali İsmail Korkmaz’a sokaktan çıkarken copla vurduğu halde mahkemede beraat eden polis Hüseyin Engin’e ‘kasten yaralama’ suçundan, az ceza verilen bir sivil sanığa da ‘kasten yaralama sonucunda ölüme neden olma’ suçundan ceza verilmesini istedi.

Ali İsmail Korkmaz’ı döverek öldürdükleri için iki polise ve dört sivile verilen cezayı onaylayan Daire, tutuklu bulunan katil polis memurunun tahliyesini ise reddetti.

 

Polis memuru Hüseyin Engin’e ‘kasten yaralama’ suçundan ceza istendi

Hürriyet’ten İsmail Saymaz’ın haberine göre Daire, Ali İsmail Korkmaz’a sokaktan çıkarken copla vurduğu halde mahkemede beraat eden polis memuru Hüseyin Engin’e ‘kasten yaralama’ suçundan, az ceza verilen bir sivil sanığa da ‘kasten yaralama sonucunda ölüme neden olma’ suçundan ceza verilmesini istedi.

Korkmaz’ı döverek öldürdükleri için iki polise ve dört sivile verilen cezayı onaylayan Daire, tutuklu bulunan katil polis memurunun tahliyesini ise reddetti.

Üniversiteli Ali İsmail Korkmaz’ın 2-3 Haziran 2013’te Eskişehir’deki Gezi Parkı gösterilerinde polisler ve siviller tarafından dövülerek öldürülmesine ilişkin davada Yargıtay 1. Ceza Dairesi kararını açıkladı. Daha önce usul yönünden kararı bozan Daire, bu kez esastan bozma kararı verdi.

 Daire, Korkmaz’ı tekme atarak ölümüne yol açan polis memuru Mevlüt Saldoğan’ın tahliyesi talebini ise reddetti.
%d blogcu bunu beğendi: