Yemeği ocakta unutan kadından itfaiyeye talimatlar: Yemeğin altını kapat, sigaramı getir, yemek yanmış mıydı?

Yemeği ocakta unutan kadından itfaiyeye talimatlar: Ayakkabınızı çıkarın da girin, yemeğin altını kapat, sigaramı getir, yemek yanmış mıydı?

Evinin anahtarını kaybettiği için evine giremeyen ancak ocakta yemeği bulunan Kadriye Yay isimli kadın yangın çıkma ihtimaline karşı itfaiye çağırdı. Kadriye Yay, itfaiyeye adeta sabır testi uyguladı. İtfaiyeye talimatlar yağdıran kadın “Ayakkabılarla girme, yemeğin altını kapat, ayrıca sigaramı da getir…” dedi.

Antalya’da Evinin anahtarını kaybettiği için evine giremeyen ancak ocakta yemeği bulunan Kadriye Yay isimli kadın yangın çıkma ihtimaline karşı itfaiye çağırdı. Yay, evine balkondan merdivenle giren itfaiye erine, “Eve ayakkabılarla girme, yemeğin altını kapat, ayrıca sigaramı da getir” diyerek talimat verdi.

Bu sabah saat 10.00 sıralarında Muratpaşa ilçesi Kızılarık Mahallesi 2811 Sokak’ta bulunan 1071 Sitesi’nin 3’üncü blok 2’nci katında meydana gelen olayda Kadriye Yay, mutfakta ocağa yemek koyduktan sonra biriken çöpleri atmak için dışarı çıktı. Yay, kapıyı çekip çöpleri eline aldığında, evin anahtarını da yanlışlıkla çöpe attı. Tüm aramasına rağmen anahtarı bulamayan Yay, ocaktaki yemeklerin yangın çıkarma ihtimaline karşı itfaiyeye haber verdi.

Olay yerine gelen itfaiye ekibi, merdivenle balkona çıktı. İtfaiyenin çalışmasını endişeyle izleyen Kadriye Yay, balkondan giren itfaiye erine, “Eve ayakkabılarla girme, yemeğin altını kapat, ayrıca sigaramı da getir” dedi. İtfaiye ekipleri ocağı kapattıktan sonra, Kadriye Yay’ın sigarasını da getirmeyi unutmadı. Hemen bir sigara yakan Yay, itfaiye ekiplerine yardımları için teşekkür ederken ‘yemek yanmış mıydı?’ diye sormayı ihmal etmedi. (ANTALYA/DHA)

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: