Yerel Seçimler / Edip YEŞİL - Gazeteler, Haber Manşet, Gündem
Son Dakika Haberler

Yerel Seçimler / Edip YEŞİL

Yerel Seçimler / Edip YEŞİL
Yorum Yap

Yerel Seçimler

Ülkemiz yerel seçime gidiyor.

Ortadoğu coğrafyasında olup bitenler nasıl ülkemizi etkiliyorsa ülkemizde yaşanan gelişmeler de bu bağlamda bölgeyi etkilemektedir. İçte ve dışta gelişen siyasi süreçlerin, diyalektik örgü içinde birbirini nasıl etkilediği ve tetiklediğine bakılırsa mevcut tablo daha kolay anlaşılır. Zira küresel bir çağda hiçbir siyasi ve sosyal olay birbirinden kopuk düşünülemez.

Konumuz yerel seçimler dolayısıyla yukarıdaki söylemlerle ne alakası var diye düşünebilirsiniz. Haksız da sayılmazsınız. Ama bu kısa hatırlatmanın yapılması konunun daha iyi anlaşılması bakımından önemlidir.

2019 Mart ayında yapılacak olan mahalli seçimlere az bir süre kaldı.
Mahalli seçimler şüphesiz ki önem taşıyor.

Tüm siyasi partiler gibi iktidar partisi de önümüzdeki yerel seçimleri bir sınav olarak görmektedir. Bu seçim, kısa ve uzun vadede belirlenen hedeflerin gerçekleştirilmesi bakımından iktidar için büyük bir öneme sahip.

Bu nedenle de hükümet, bu seçimde de başarı sağlamaya dönük stratejiler geliştirmektedir.

Burjuva siyasetinin muhalif kanadını oluşturan partiler ise mevcut dengeleri kendi lehlerine dönüştürmek için yine geleneksel taktiklere sarılmış görünmektedirler. Bu tablonun seçim sonuçlarına nasıl yansıyacağını ve egemen güçler arasındaki güç dengesi ile ezilen kitleler ve iktidar arasındaki mücadeleyi nasıl etkileyeceğini şimdiden kestirmek pek mümkün olmasa da halkımızın seçimlere katılım göstermesi önemlidir.

Emek, demokrasi ve özgürlük güçleri, 2019 yerel seçimlerinde halkın çıkarlarına ve beklentilerine uygun ortaya koyacakları ortak siyasi seçeneklerle ve bunu pratikte temsil edecek adaylarla demokratik ve özgürlükçü yaşama giden yolda bir tuğla daha koyabilirler.

Edip YEŞİL

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: