Yıllara meydan okumak isteyenler! 30 yaşına kadar bunları alışkanlık haline getirin.

Yıllara meydan okumak isteyenler! 30 yaşına kadar bunları alışkanlık haline getirin.

Gençliğin getirdiği parıltıya güvenip bunun kalıcı olacağını düşünmeyin sakın. Yıllar hızla geçiyor ve yüzdeki ışıltı yerini soluk bir cilde, lekelere bırakıyor. Işıltınız yılların sizde bırakacağı izlere dönüşüyor. Yılların etkisini azaltmak istiyorsanız bazı bakım rutinleriniz olmalı. Ne kadar erken yaşta bu rutinleri yerine getirirseniz yıllar size değil, siz ona meydan okursunuz.

Yüz Temizleme

Elbette ki en önemli adım her daim temiz bir cilt… Mutlaka günlük cilt temizliğinizi, cildinize uygun bir ürünle yapmalısınız. Cilt tipinize göre uygulamalarınız da değişiklik gösterecektir. Öncelikle cilt tipinizin nasıl olduğu netleştirilip ona göre ürün tercihiyle günlük ve haftalık bakımlar uygulamalısınız.

Güne başlarken yüzünüzü temizleyerek başlamalı, asla makyajınızı temizlemeden günü bitirmemelisiniz. En az haftada bir yüz maskesi uygulamayı da unutmayın.

Pamuk, temizleme sütü, temizleme jeli gibi birçok ürün kullanabileceğiniz gibi teknolojinin nimetlerinden yararlanarak  yüz temizleme aleti de kullanabilirsiniz. Bu aletlerin bazı modellerinde yüze masaj yapma özelliği de var. Bir defa kullandıktan sonra yüzünüzü ne kadar iyi temizlediğini fark edeceksiniz.

Spor yapın

Sağlıklı yaş almak için egzersiz vazgeçilmezimiz olmalı. Haftada en az 2 kere açık havada tempolu yürüyüş bile vücudumuza sayısız fayda sağlıyor. Ayrıca unutmayın ki egzersiz yalnız bedene değil ruha da iyi gelir. Sağlam bir psikoloji ve sağlam bir beden için sporu hayatımızda en iyi arkadaş, en iyi dost olarak görmek zorundayız.

Kendinizi sevin

Olumlu bir benlik algısı doğrudan psikolojimizi etkiler. Düşünün; yüzümüzde çıkan küçük bir sivilce bile hemen kendimizi çirkin hissetmemize sebep olur, psikolojimizi bozar. Dudaklarım ince,  burnum biraz eğri, göğüslerim küçük, popom büyük… Yeter ki kendinizde kusur aramaya bir başlayın, gelir mi hiç sonu? Kusurlu gördüğünüz yerlere takılmak yerine güzel olan, beğendiğiniz yerlere odaklanın. Küçük makyaj hileleriyle hangi kusurlar düzeltilmiyor ki? Azıcık makyaj hileleri öğrenin. Bakımlı olur, spor yaparsanız ve etrafa pozitif enerji saçarsanız, kim güzelliğinizle büyülenmez?

Güzellik ve bakım bir bütündür

Arada kendinizi şımartmayı ihmal etmeyin. Vücudunuza masajlar yapın, saçlarınıza bakım yapın, ellerinizi, dekoltenizi ihmal etmeyin. Bunları yaptıkça ve sonuçlarını gördükçe sizdeki olumlu havayı bütün çevreniz hissedecek.

Kıskançlık, haset ve gıybetten uzak durun

Kıskançlık, haset ve gıybet -eğer pozitif sonuca dönüştürme beceriniz yoksa- hayatınızdan kesin olarak çıkarmanız gereken duygulardır. Eğer kıskandığınız bir başarı sizi de kamçılıyor ve başarıya ulaştırıyorsa, bu çirkin olan bir duygudan pozitif sonuç elde etmektir. Aksi halde elmanın kurdu gibi tüm enerjinizi, mutluluğunuzu emer. Ne demiştik; psikolojimiz bozuksa kendimizi çirkin hissederiz, hayatı olumsuz algılarız ve inanın çabuk yaşlanırız.

Yediklerinize dikkat edin

Bedeninize dışardan bakım yapmak yetmez. Beden sağlığını içerden de desteklemek gerekir. Bu nedenle bolca sebze, meyve ve balık yemeye özen göstermelisiniz. İşlenmemiş gıdalara sofranızda yer açın. Hakiki zeytin yağı kullanın. Düzenli olarak tahliller yaptırarak vücudunuzda vitamin, hormon eksiği var mı kontrol ettirin ve doktorunuzdan bilgi alın.

 

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?