Son Dakika Haberler

Yolcusuna tecavüz eden şoförün ‘pes’ dedirten savunması: Bir kadın gece 11’de sokağa neden çıkar?

Yolcusuna tecavüz eden şoförün ‘pes’ dedirten savunması: Bir kadın gece 11’de sokağa neden çıkar?
Yorum Yap

Yolcusuna tecavüz eden şoförün ‘pes’ dedirten savunması: Bir kadın gece 11’de sokağa neden çıkar?

Ankara’nın Etimesgut ilçesinde şoförlük yaptığı özel halk otobüsünde bir yolcuya tecavüz eden şoför, ‘pes’ dedirtecek bir soruyla kendini savundu:  “Bir kadın gece 11’de otobüse neden tek başına biner?”

Ankara Etimesgut’ta Atilla Eşer Caddesi’ndeki GİMSA AVM önünde ‘530’ hat numaralı özel halk otobüsünün şoförü İbrahim Tuncay, 4 Ocak 23.30’da bir yolcuya tecavüz ederek “Boğazını sıkar, seni öldürürüm” demişti.

Şoför  Tuncay, çelişkili ifadelerinin ardından tutuklanmış ve hakkında 48 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

Tuncay, yakalandığında, ilk ifadesinde, “Otobüsü karanlık bir yere çekmemi, cinsel ilişkiye girmemizi istedi. Sonra vazgeçti. Ancak sert sevdiği için tecavüz ettim”, savcılıkta, “Daha önce de cinsel ilişkiye girmiştik. O akşam da ilişkiye girdik, sonra çıplak fotoğrafını çektim”, ilk duruşmada ise, “Cinsel ilişkiye girmedik, zaten regldi” demişti.

Tuncay’ın 35 gün önce benzer bir suçtan tutuklamasına karar verildiği ortaya çıkmıştı.

 

‘İlk ifademi işkence altında verdim’

Milliyet’ten Gökçer Tahincioğlu’nun haberine göre Tuncay ikinci duruşmada yeni bir savunmayla hakim karşısına çıktı.

Cezaevinde çekilmiş, yüzü şiş bir fotoğrafını paylaşarak ilk ifadesinin işkence altında alındığını söyleyen sanık, savcıyı ve kendisini tutuklayan hakimi suçladı.

Soruşturmaya esas oluşturabilecek iddialarının araştırılmadığını söyleyen ve bunun sebebini soran Tuncay, davanın takipçisi Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nu da suçlayarak, mağdur kadının ev arkadaşı olan avukatın, kadını baskı altında tuttuğunu, ifade vermesini engellediğini iddia etti.

 

‘Bir kadın gece 11’de sokağa neden çıkar?’

Tuncay savunmasını uzun yıllardır yargı kararlarıyla meşrulaştırılmaya çalışılan bir soruyla tamamladı: “Bir kadın gece 11’de sokağa neden çıkar? Bir kadın gece 11’de otobüse neden tek başına biner?”

 

Diken

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)