Yozgat’ta engelli kadına tüm köyün bildiği tecavüz

Yozgat’ın bir köyünde engelli kadına çok sayıda köylünün tecavüz ettiği, 17 yaşındaki çocuk tarafından hamile bırakıldığı ortaya çıktı.

 

Yozgat’ın Çayıralan’a ilçesine bağlı bir köyde zeka geriliğine sahip 40 yaşındaki bir kadına çok sayıda köylünün tecavüz ettiği ve 17 yaşındaki bir çocuk tarafından hamile bırakıldığı ortaya çıktı.

Tecavüze maruz bırakılan kadının köye gelen ablasına, “Karnım ağrıyor, doktora gidelim” demesi sonucu 6 aylık hamile olduğu ortaya çıktı. Kız kardeşi durumu jandarmaya bildirince 12 sanık hakkında, “cinsel saldırı” suçundan dava açıldı.

Yozgat’ın Boğazlıyan Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada çamaşırlarında yapılan analizde ise 71 yaşındaki bir erkeğin de tecavüzüne maruz bırakıldığı da ortaya çıktı. Davada 40’ı aşkın tanık bulundu. Duruşmada tüm köyün kadının sistematik tecavüze maruz kaldığını bildiği ortaya çıktı.

Zeka engeli olduğu için tecavüzcü erkekler, üşüyen boynunu tedavi edeceğini söyleyerek kadını tarlalara götürerek, kimi arabaya bindirerek tecavüz etmiş. Tecavüzcü erkeklerden biri 246 kez aradığı kadının ev telefonunu kuzeninin aradığını söylemiş, kimi “Ben çok zengin bir ticaret adamıyım, yanımda çalışanlara telefonlarını kullandırtmayız, lazım olduğunda benim telefonumdan ararlar, onlar aramıştır” diyerek ev telefonunu neden aradığını açıklamaya çalışmış.

Sanık avukatları da tecavüzü savunarak kadına; “Köyde yaşamayı bu yüzden mi seviyorsun?”, “Kimse seni zorlamamış, hoşuna gitti mi?” gibi kan donduran sorular yönelttiler.

Tecavüze maruz bırakılan kadın mahkemede şunları söyledi: “Ben sanıklarla isteyerek ilişkiye girmedim. Beni çağırdıklarında, ‘canım istiyor’ diye düşünerek gitmedim. Ben ilişkiyle ilgili şeyleri zaten bilmiyorum. Kardeşim sordu, ben de söyledim. Ben babamla köyde kalıyordum. Babama bakıyordum. Babamın aklı yerindedir. Benim de aklım yerindedir. Deli değilim, akıllıyımdır. Herkes beni akıllı biliyor çünkü beni seviyorlar.”

Adli Tıp raporlarına göre tecavüze maruz bırakılan kadını, hamile bırakanın 17 yaşındaki bir çocuk olduğu belirlenmiş. 71 yaşındaki tecavüzcü erkek “Ben yaşlıyım” diyerek kendini savunmaya çalışsa da mahkeme heyeti tarafından tutuklandı. Mahkeme, ayrıca sanıklara ve tanıklara baktı. Herkesin bildiğini yetkililere bildirmeyen muhtar hakkında suç duyurusunda bulunulmasını kararlaştırdı.

%d blogcu bunu beğendi: