Yunanistan 8 darbeci askeri iade etmiyor - Gazeteler, Haber Manşet, Son dakika Gelişmeleri
Son Dakika Haberler

Yunanistan 8 darbeci askeri iade etmiyor

Yunanistan 8 darbeci askeri iade etmiyor
Okunma : Yorum Yap

15 Temmuz darbe girişiminden sonra kaçtıkları Yunanistan tarafından iade edilmeyen 8 darbeci için Türkiye’de tutuklama kararı çıktı. Karar sonrası darbecileri Interpol arayacak.

Son dakika’nın haberine göre; Yunanistan’ın iade etmediği 8 darbeci asker için  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının talebi üzerine, nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklama kararı çıkarıldı.

 

İNTERPOL TARAFINDAN ARANACAKLAR

Haklarında çıkarılan ‘tutuklama kararı’ nedeniyle 8 darbeci asker Interpol tarafından dünyanın her tarafında aranacak.

İstanbul nöbetçi 12. Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklama kararı verilen darbeci askerlerin isimleri şöyle;

“Kurmay  Pilot Yüzbaşı Süleyman Özkaynakçı, Kurmay  Pilot Yüzbaşı Ferudun Çoban, Kurmay  Pilot Yüzbaşı Abdullah Yetik, Kurmay  Pilot Yüzbaşı Uğur Uçan, Astsubay Kıdemli Başçavuş Mesut Fırat, Astsubay Kıdemli Başçavuş Bilal Kurugül, Kurmay  Pilot Binbaşı Gençay Büyük ve Kurmay  Pilot Binbaşı Ahmet Güzel.

YUNANİSTAN’DAN İADE ETMEMEME KARARI

Yunanistan darbeci askerleri iade etmeme kararı verdi.  Yunanistan Yüksek Mahkemesi (Arios Pagos) FETÖ’nün darbe girişimi sonrası helikopterle  Yunanistan’a kaçan 8 darbeci askerin  Türkiye’ye iade edilmemeleri yönünde karar verdi.

HAKİM KARŞISINA ÇIKTILAR

15 Temmuz darbe girişiminin ardından helikopterle  Yunanistan’a kaçan ve iltica talebinde bulunan 8 darbeci subay bugün bir kez daha hakim karşısına çıkarıldı. Askerlerin tutukluluk hallerinin ne zaman biteceği henüz belli değil. İltica başvurularının sonucunun beklenmesi ihtimali de söz konusu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: