Zihinsel engelli gence tecavüz edip işkenceyle öldürdüler. Cesede, 17 gün sonra tekrar tecavüz…

Bolu’da Kan Donduran Olay!

Zihinsel engelli gence tecavüz edip işkenceyle öldürdüler. Cesede, 17 gün sonra tekrar tecavüz edildi.

Bolu’da zihinsel engelli 30 yaşındaki Erhan G.’yi tecavüz etikten sonra işkence edip, boğazını keserek öldüren sanıklardan biri 17 gün sonra cesede tekrar tecavüz etti.
Erhan G.’nin cesedine öldürüldükten 17 gün sonra tekrar tecavüz edildiğinin ortaya çıkması duruşmayı izleyenlerin kanını dondurdu. İddiaya göre, Ömer Ş, 17 gün sonra tekrar olay yerine giderek cesede tecavüz etti.
34 yaşındaki Gökhan Ç., 48 yaşındaki Ömür B. ve 32 yaşındaki Ömer Ş. ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Sanıklardan birinin, Erhan G.’nin cesedine öldürüldükten 17 gün sonra tekrar tecavüz ettiğinin ortaya çıkması duruşmayı izleyenlerin kanını dondurdu.

 

Geçen yıl 2 Şubat’ta meydana gelen olayda, otobüs firmasının servis şoförü Gökhan Ç. arkadaşları Ömer Ş. ve Ömür B. ile birlikte, kendisine küfür ettiğini iddia ettiği zihinsel engelli Erhan G.’yi aracın bagajına koyup ormanlık alana götürdü. 3 kişi tecavüz edip vücudunun çeşitli yerlerini çakmakla yaktıkları Erhan G.’yi boğazını keserek öldürdü.

 

17 GÜN SONRA CESEDE TECAVÜZ ETTİ

Cumhuriyet’teki habere göre; 17 gün sonra tekrar olay yerine giden Ömer Ş. iddiaya göre Erhan G.’nin cesedine de tecavüz etti. Ardından cesedi gömen 3 kişi, polisin araştırması sonucu gözaltına alınıp tutuklandı.

’Bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme’, ’Canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme’, ’Cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından ağırlaştırılmış ömürboyu hapis cezası istemiyle yargılanan sanıklar, Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde son kez hakim karşısına çıktı.

 

Vicdan azabı çekiyorum. Adaletinize sığınıyorum. Çok pişmanım!

Sanıklardan Ömer Ş. arkadaşları tarafından kullanıldığını öne sürerek, “Benim olayla ilgili hiç bir suçum yok. Ben sadece onları aracımla gezmek için ormana götürdüm. Öldürme suçlamasıyla hiç bir alakam yok” dedi. Sanıklardan Ömür B. ise, “Beni define için çağırdılar. Vicdan azabı çekiyorum. Adaletinize sığınıyorum. Çok pişmanım. Suçun işlenmesine doğrudan katkım yok” dedi. Gökhan Ç. de olayı polise gidip anlatan kişi olduğunu söyleyerek, “Ben olayın çözülmesi için yardımcı olan kişiyim. Cezam neyse çekeceğim” dedi.
Mahkeme sanıklardan Ömer Ş. ve Ömür B.’ye, ’Canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış ömürboyu, diğer suçlardan 6’şarÿyıl, Gökhan Ç.’ye de aynı şekilde öldürme suçundan ağırlaştırılmış ömür soyu, diğer suçlardan 8 yıl 6 ay hapis cezası verdi. Kararı duyan sanıklardan Ömer Ş.’nin annesi adliyede fenalık geçirdi. Bayılan kadın yakınları tarafından dışarıya çıkarılıp çağrılan ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?