‘Zombi hapı’ yayılıyor: Bir kişi ev arkadaşının beynini, bir kişi de sokakta birinin yüzünü yedi

‘Zombi hapı’ ‘Flakka’ yayılıyor: Bir kişi ev arkadaşının beynini, bir kişi de sokakta birinin yüzünü yedi

2011’de Amerika’da ortaya çıkan ve ‘zombi hapı’ olarak bilinen sentetik uyuşturucu, dünyada hızla yayılıyor. Kullananlarda yamyamlık özelliği çıkaran sentetik uyuşturucu ‘zombi hapı’ son olarak Brezilya’da görüldü. Şu sıralar dünyada zombi hapı olarak adlandırılan Flakka adlı uyuşturucu dünyada birçok kişinin zombiye dönüşerek insanları öldürerek yemesine neden olmakta. Amerika’da bir kişi hapın etkisiyle sokakta bir kişinin yüzünü, bir başka kişi ise ev arkadaşının beynini yemişti.

Peki nedir bu (flakka) zombi hapı? Zombi hapı kullananlarda ne etkiler görülür? Flakka’nın insan üzerinde etkileri nelerdir?

2011’de Amerika’da ortaya çıkan ve ‘zombi hapı’ adı verilen sentetik uyuşturucu, dünyaya hızla yayılıyor. Son olarak Brezilya’da görülen hapı kullananlar tıpkı bir zombi gibi davranıyor ve ‘yamyam’ özellikleri gösteriyor. Şu sıralar dünyada zombi hapı olarak adlandırılan Flakka uyuşturucusu oldukça gündemde olup bu uyuşturucu şuan için dünyada birçok kişinin zombiye dönüşerek insanları öldürerek yemesine neden olmaktadır.

“FLAKKA EFEKTİ”

Son birkaç yıldır yaygınlaşan bir tür uyuşturucu, insanları zombiye çeviriyor ve bu etkiye Flakka Efekti deniyor.

“ZOMBİ HAPI”

Rusya menşeili olan ancak ilk kez Amerika’da ortaya çıkan ve “Zombi Hapı” denilen uyuşturucu son zamanlarda hızla yaygınlaştı.

ÖNCELERİ YASALDI

Bu uyarıcı, uzun süre Amerika’da yasal olarak satıldı. Çünkü içindeki maddelerin kullanım oranı, yasal sınırların altındaydı. Bu maddenin adına ‘Beath Salt'(banyo tuzu) denildi. Çünkü şekli banyo tuzu gibiydi. Çin’de üretiliyor ve bir dozu sadece 25 dolara satılıyordu. Rude Eugene olayından sonra Louisiana Toksik Maddeler Merkezi Müdürü Mark Ryan, New York Times’a ‘zombi hapının’ nasıl üretildiğini anlattı ve yetkilileri dikkatli olmaları konusunda uyardı.

YAMYAMA DÖNÜŞÜYORLAR

Son olarak Brezilya’da hapı kullananların bir zombi gibi davrandığı ve yamyam özellikleri gösterdiği belirlendi.

UCUZ VE ÖLDÜRÜCÜ

Bilimsel adı alpha-pyrrolidinopentiophenone olan ve bonzai gibi ucuz ve öldürücü olan bir sentetik uyuşturucu. Çoğunlukla öldürüyor, ölmeyenlerde ise kalıcı olarak cümlenin ve düşüncenin sonunu getirememe yani beyin hasarı gözleniyor.

AŞIRI PARANOYAYA YOL AÇIYOR

Aşırı uyarıcı olan bu madde insanları çıldırtacak derecede paranoyaya yol açar. Kullananların hiç tanımadıkları insanların yüzlerini parçalayıp yedikleri vakalar mevcuttur.

DOZAJ DEĞİŞTİ, ETKİ DEĞİŞTİ

Posta’nın haberine göre, içindeki maddelerin kullanım oranı yasal sınırın altında olması nedeni ile ‘zombi hapı’, Amerika’da uzun süre hem ucuz hem de legal olarak kullanılabiliyordu. Çin’de üretilen hap kullananın kendine zarar vermesine olanak tanırken, uyuşturucu tacirlerinin içindeki maddelerin dozajını arttırması sonucu artık başkalarına da zarar vermesini neden oluyor.

KURBANININ YÜZÜNÜ YEDİ

2012’de ABD Miami’de Rudy Eugene adlı bir adam, bir evsizin yüzünü yerken yakalandı. Polisin uyarılarına rağmen yamyamlığına devam eden katil, vurularak öldürüldü. Kurbanının yüzünün yüzde 80’ini yiyen adamın otopsi raporuna göre ‘zombi hapı’nın etkisi altında olduğu saptandı.

Pensylvania’da bir başka adam manastıra girip rahip bıçaklamış, bir başkası kadın ise West Virginia’da çırılçıplak soyunmuş, cildinin altında bir şey olduğunu sandığı için kendini parçalamıştı.

ZİHİNSEL FAALİYETLER KALICI OLARAK KAYBEDİLİYOR

Hem sıvı hem de toz halde bulunan bu madde, beyindeki insan olma özelliğini yok edip, hayvani iç güdüleri ortaya çıkarıyor. Kalp atışı aşırı artıyor, duygular çok güçleniyor, kişi kendini bir süper kahraman gibi hissediyor. Bu uyarıcıyı alanların vücut ısısı hızla yükseliyor, bu nedenle insanlar bir şeyin kendilerini yaktığını düşünüp ya soyunuyor ya da derisini yüzmeye çalışıyor. İlaç, kişinin ruh halini düzenleyen hormonları baskı altına alıyor ve kalıcı hasarlara, kalp yetmezliğine hatta tek kullanımda bile ölüme sebep olabiliyor. Bazı vakalarda kişilerin zihinsel faaliyetlerini kalıcı olarak kaybettiği görülmüş.

ATATÜRK ANITINDAN KENDİNİ ATTI

Türkiye’de ise ilk kez 2012’de İstanbul Taksim’de uyuşturucu etkisi altında olan bir adam Atatürk anıtına çırılçıplak çıkıp kendini aşağı atmıştı. O dönem bu sentetik uyarıcı Türkiye’de yaygın olmadığı için adamın ne kullandığı anlaşılamadı.

ZOMBİ HAPI (FLAKKA) NEDİR?

Zombi hapı Flakka nedir, Zombi hapı yani Flakka hapı tam olarak 2011 yılında Amerika’da ortaya çıkmıştır ki şuan günümüze gelmdiğimizde ise hızlı bir şekilde yayıldığını görebiliyoruz. Zombi hapı kullanıldıktan kısa bir süre sonra etkisi altına almış olduğu kişide çeşitli değişkenlik göstermektedir ki bu inanılmaz derecede kötü sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Flakka yani zmbi hapı kullanan kişilerin beynindeki insan olma durumunu tamamen ortadan kaldırarak tamamen hayvani iç güdüleri ortaya çıkardığı ve güç oranında da azımsanmayacak derece farklılar olduğu görüldü. Bu hap sonrasında kişi kendisini süper güç gibi hissettirdiğide alınan bilgiler arasında.

Bu sentetik uyuşturucu alındığında vücutta kalıcı hasarlar bıraktığı söylenirken aynı zamanda tek kullanımda dahi öldürdüğü açıklandı.2011 yılında çıkmış olan bu hap bir dönem yasal olmuş olsa da içerisindeki tozu arttırdıkları ve insanları tamamen bir zombiye dönüştürdükleri görüldü.

Görünen o ki artık filmlerde görmüş olduğumuz zombiler şuan için tamamen gerçek niteliğinde Amerika’da bu hapı kullanmış olan bir çok kişi arkadaşlarının beyinlerini yedikleri görülmüş. Bu saldırıya uğrayan bir kişi ise yanında bulundurmuş olduğu biber gazını sıkması sonucunda kurtulduğunu ifade etmişti.

Daha önceleri bu uyuşturucu maddeyi kullananlar sadece kendilerine zarar verirken artık çevresindekileri bir nevi yiyerek ölümlerine sebep oluyorlar. (Cumhuriyet)

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: