Son Dakika Haberler

Haftalık Burç Yorumları: ‘Ya bu deveyi güdersin ya bu diyardan gidersin’

Haftalık Burç Yorumları: ‘Ya bu deveyi güdersin ya bu diyardan gidersin’
Okunma : Yorum Yap

02 Aralık – 08 Aralık 2019 Haftalık Burç Yorumları: ‘‘Ya bu deveyi güdersin ya bu diyardan gidersin’

-Tanya DJAZİRİ KÖKSÜR-

Enerjisel olarak zorlayıcı tesirlerle dolu bir zamandan geçiyoruz. Sosyal olaylarla son derece ilgileneceğimiz ve konuların gözümüzün önünde olmasını isteyeceğimiz bir zaman dilimi. Özellikle iş hayatı, iş çevreleri, otorite konumundaki kişilerle alakalı gelişmelerin yaşanabileceği bu birkaç aylık zamanın startı bu hafta itibariyle veriliyor.

Venüs’ün Oğlak geçişine ek olarak Jüpiter’de Oğlak burcuna geliyor ve Oğlak konseptlerinin hayatımızdaki önemini büyütüyor.

Oğlak burcunda yaklaşık 600 sene önce olmuş Pluton – Saturn kavuşumunun sert ve zorlayıcı tesirini bir nebze olsun yumuşatacak büyük iyicil Jüpiter, bu alanda sorunlar yaşayanların gözünü biraz olsun korkutabilir. Büyüteç etkisi sebebiyle Jüpiter ortaya çıkan enerjiyi bazıları için iyileştirirken, diğerleri için büyütecek. Genel zamanın enerjisinin haricinde bu hafta içerisinde sosyal ortamlardan biraz daha içe dönük hale geçebilir, kendimize ve kendi isteklerimize odaklanabiliriz.

Hafta başında iç aksiyonumuz düşük, hayata dair daha fazla sorgulama içerisinde olabiliriz. Ay bu hafta büyürken, içimizden iş hayatımızda yapmamız gereken konularla alakalı daha ciddi atılımlar yapmak üzere hareket etmek gelebilir. Hareketimizi kısıtlayan konularla alakalı içsel aydınlanmalar yaşayabilir, zorlukların üstesinden gelme enerjisini kendinizde bulabilirisiniz. Hafta başında içsel olarak kendinizi huzursuz hissedebilirsiniz.

02 Aralık tarihinde Başmelek Azrail ile özdeşleştirilen Anteres sabit yıldızı Güneş ile kavuşum yapıyor. Ateş, yangın, savaş, kavga gibi enerjilere sahip olması sebebiyle Anteres güneş kavuşumları son derece önemli zamanlardır. Ateşli hastalıklara karşı dikkatli olmakta fayda var. Devlet kurumlarında bulunan kişilerle alakalı önemli gelişmeler yaşanabilir.
Akrep Burcu’nda seyreden Mars’ın 06 Aralık tarihinde Acrux sabit yıldızıyla yapacağı kavuşum, altıncı hislerinizi yoğunlaştırarak okült konulara eğilim sağlayabilir. Kendinizi mistik konulara dalmış bir şekilde bulabilir ya da uzun zamandır çözemediğiniz bir konu hakkında bazı fikirlerin sizi harekete geçmesini sağlayabilirsiniz.

Hafta başında da teknolojik olarak sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz bulunuyor. Gökyüzü enerjisel olarak aşk hayatınızı, kariyerinizi, paraya bakış açınızı dönüştürmeniz için size fırsat sunuyor. Üstelik bu değiştirmesem ne olur diyeceğiniz bir şey de değil. Ya bu deveyi güdersin, ya bu diyardan gidersin, türü sert bir değiştirme talebi. Önümüzdeki süreçte her gün bu nedenle önemli olacak.

Bu hafta burçlar bazında;

Koç Burcu;

Kariyerinizle alakalı bu hafta gelişmeler yaşanabilir. Özellikle, zorlayıcı tesirleri dönüştürmeye başlayan Venüs’e katılacak olan Jüpiter’in gelişi işinizle alakalı size yeni fırsatlar sunabilir. İş hayatınıza yoğunlaşarak ailenizi ihmal etmekten kaçının. İçsel olarak bazı zorlayıcı tesirlere maruz kalsanız da haftanın ilerleyen günlerinde içsel çatışmalarınızda azalma meydana gelecek. Bu hafta özellikle başkalarından gelecek olan kaynaklarla alakalı görüşmeleriniz ve girişimleriniz olabilir. Koç burçları ve yükselen koçlar yeni bir işe geçiş yapmak ya da iş ortamında üstüyle yaşanan bir gerginlik sebebiyle işten ayrılmak zorunda kalabilir. Bir kapı kapandığında daha iyisi açılacağı içindir. Bunu unutmadan yolunuza sevgiyle devam edebilirseniz, güzellikler sizi bulacak.

Boğa Burcu:

Bu haftaya son derece sosyal başlasanız da hafta sonuna doğru biraz kendi içinize çekilme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Eşiniz ya da ortaklarınızla alakalı bazı konularda fikir ayrılıkları meydana gelebilir. Ortak paydada buluşmak için daha fazla konuşma yoluna gidebilirsiniz. Bu hafta iş hayatınızla alakalı bir sözleşme ya da yeni bir girişim gündeminizde olabilir. Sözleşme maddelerinden bazıları hoşunuza gitmese de sakin ve diplomatik bir şekilde çözüm aramanız yerinde olacaktır. Yıl boyunca sizin için daha fazla seyahat ve eğitim fırsatı yaratacak bir gökyüzü hareketi bu hafta gerçekleşiyor. Dolayısıyla kendinizi harekete geçirmek için bu hafta hazırlıklara başlayabilirsiniz.

İkizler Burcu:

Günlük uğraşlarınızla alakalı yoğunluk yaşayacağınız bir hafta sizi bekliyor. İş yerinde daha hızlı çözmeniz gereken konular meydana çıkabilir. İş arkadaşlarınızla yaşanabilecek olası tartışmalardan uzak kalarak uzlaşı yoluna gitmenizde fayda var. Bu hafta iş yerinde duygularınızla hareket etme eğilimde olabilirsiniz. Parasal konularda şanslı olacağınız bir haftaya giriyoruz. Özellikle başkalarından beklediğiniz maddi kaynaklarla alakalı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sonuçlanmasını beklediğiniz bir mahkeme ya da beklediğiniz bir miras bu yıl içerisinde sizin olacak. Bunun başlangıç enerjisi bu hafta itibariyle atıldı.

Yengeç Burcu:

Aşk hayatınızda hızlı gelişmelerin olacağı bir hafta içerisindeyiz. Biraz aksiyon ve eğlence arayışında olan Yengeçler için ideal bir haftadayız. Biriken enerjinizi spor yaparak ya da gece hayatında kurtlarınızı dökerek giderebilirsiniz. Aksi durumda sevgilinizle ya da çocuklarınızla tartışmalı bir hal içerisine girmeniz muhtemel. Bekar olan Yengeçler için bu sene evlilik için büyük bir şans görünüyor. Bu enerjinin başlangıcı bu hafta oluşuyor. Kendinizde daha fazla potansiyel hissedeceğiniz ve hayallerinizle alakalı adımlar atacağınız bir hafta olacak.

Aslan Burcu:

Aslan burçlarını bu hafta ev ve aile konularıyla alakalı gündemler bekliyor. Evinizde bir tadilat başlatabilir ya da sıkı bir temizliğe girebilirsiniz. Ailenizle alakalı konularda meydana gelebilecek ani gelişmelerde sakin kalmayı başarmanız çok önemli. Bu hafta itibariyle harekete geçen enerjiler Aslanların günlük rutinlerini arttıracak ve onları özellikle iş ortamlarında disipline olmaya teşvik edecektir. Eşinizle ya da partnerinizle duygusal zamanlar geçirebilirsiniz. İşsel dünyalarıyla alakalı keşifler yapabilecekleri bu hafta, rahatsızlıklar konusunda da sınanabilirsiniz.

Başak Burcu:

Başak burçları bu hafta yakın çevreleri ve kardeşleriyle alakalı gündemler yaşayabilirler. Kısa seyahatlerde kaza risklerine dikkat etmeleri gereken bir süreç içerisindeler. Eğitime başlamayı düşünen Başak Burçlarına dikkatli karar vermelerini acele etmemelerini öneririm. Bu sene aşk hayatlarında yenilenme, eğlence ve hobiler konusunda yenilikler Başak Burçlarını bekliyor. Bu sürecin başlangıcı bu hafta start alıyor. İş ortamında duygusal yorgunluklar yaşamamaya özen göstermeleri gerekli. Sosyal ortamlara girmek ve yeni arkadaşlar edinmek için ideal bir hafta.

Terazi Burcu:

Terazi burçları bu hafta harcamalarına dikkat etmeli. Uzun süredir akıllarında olan bir takım şeyler için harcama yapma eğilimleri aşırıya kaçabilir. Sevgilileriyle güzel ve duygusal bir hafta geçirmek için ideal enerjiler oluşuyor. Bu sene Terazi burçları kısa seyahatler yapmak, eğitimlere katılmak, kitap yazmak gibi konularda aktif olabilecekler. Bu enerjinin başlangıcı bu haftaya denk düşüyor. İmzalayacakları sözleşmelerle alakalı dikkatli olmaları gerekli. İş hayatlarında şanslı bir zaman diliminde olan Teraziler, farklı bir iş alanına geçiş yapabilir ya da hayallerinde işle alakalı bazı gelişmeler yaşayabilir.

Akrep Burcu:

Akrep burçları bu dönemde bazı aksiyonlar içerisine girebilir, uzun süredir erteledikleri girişimleri başlatabilirler. Bu hafta bununla alakalı güzel enerjiler bulunuyor. Özellikle evde vakit geçirmek isteyecekleri bir hafta olacak. Evi yeniden düzenlemek, derleyip toplamak için ideal bir zaman. Kendinize şahane sofralar kurabilirsiniz. Akrep burçları için maddi konularda gelişmeler yaşayacakları 1 yıllık sürecin başlangıcı bu hafta start alıyor. Uzak ülkelere seyahat planlayan akrepler bunu gerçekleştirmek için bu hafta adımlar atabilirler.

Yay Burcu:

İçsel enerjinizin yüksek olacağı, kendinizi göstermek isteyeceğiniz bir hafta içerisindeyiz. Güneş’in sizin burcunuzda olacağı 1 aylık zaman diliminde yönetsel becerilerinizi daha aktif kullanacağınız bir zaman içerisindesiniz. Maddi konularla alakalı gelişmelerin yaşanacağı bu hafta, ek kaynaklar ve maddi problemlerinizle alakalı bazı gelişmeler yaşanabilir. Kardeşlerinizle ve yakın çevrenizle duygusal olarak bazı konularınızı paylaşma ihtiyacı içerisinde olabilirsiniz. İçsel olarak kendinizle çekişmeler yaşayabilirsiniz. Gizli bazı düşmanlarınızla alakalı çeşitli dedikodular da kulağınıza gelebilir.

Oğlak Burcu:

Oğlak burçları için 1.5 yıldır devam eden zorlayıcı tesirlerin bir nebze olsun azalması için bu hafta güzel bir başlangıç. Bu hafta maddi kaynaklarınızla alakalı duygusal endişeler yaşayabilirsiniz. İçsel olarak ışığınızın biraz sönük olacağı bir zaman dilimi içerisindeyiz. Kendinizi tutuk ve dış dünyaya kapalı hissedebilirsiniz. Bu noktada hareketli, enerjik ve konuşkan arkadaşlarınızın size büyük faydası olacaktır. Arkadaş çevrenizle bazı etkinlikler yaparak bu karamsar doğayı dağıtabilirsiniz.

Kova Burcu:

Bu hafta daha duygusal olacağınız zamanlardan geçeceksiniz. İç dünyanızda kopan fırtınalar ve kendinizi yoğun olarak değiştirdiğiniz 1.5 yıllık zaman diliminden sonra biraz rahatlayacağınız süreç bu hafta itibariyle başlıyor. Rahatsızlık geçiren Kova burçları için nispeten kendilerini iyi hissedecekleri bir zaman dilimi. Günlük rutinlerinize yönelme ve iş arkadaşlıklarınızı geliştirmek için ideal bir süreç içerisindesiniz. Uzun seyahatlerde meydana gelebilecek kazalara karşı dikkatli olmanızı öneririm.

Balık Burcu:

Balıklar aşk hayatlarında ve aradıklarını bulma konusunda şanslı bir hafta içerisindeler. Çocukları olan Balık burçları da onlarla güzel vakit geçirebilir ve çocuklarının istekleri konusunda bazı adımlar atabilir. Balıklar için duygusal olarak biraz içine kapanık bir hafta başlasa da hafta sonuna doğru arkadaşlarıyla vakit geçirerek bu içine kapanıklıktan kurtulmaları mümkün olacak. Sosyalleşme açısından şanslı olacak bir yıla adımı bu hafta atıyorsunuz. Sosyal çevrenizle yaşadığınız sorunları biraz olsun sonlandıracak enerjiler bu hafta harekete geçiyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)