Son Dakika Haberler

1 ton 304 kilo kokain yakalanan uçağın sahibi serbest kaldı

1 ton 304 kilo kokain yakalanan uçağın sahibi serbest kaldı
Okunma : Yorum Yap

1 ton 304 kilo kokain yakalanan uçağın sahibi serbest kaldı ve yine ortaya fotoğraflar saçıldı!

1 ton 304 kilo kokain yakalanan uçağın sahibi, Ethem Sancak’la fotoğraflarını paylaşarak “beni kurtar” mesajı mı verdi?

Brezilya’da 1.3 ton kokain ele geçirilen uçağın sahibi Diyarbakırlı ‘iş insanı’ Şeyhmus Özkan serbest bırakıldı. Daha önce pekçok skandal isim gibi Özkan’ın da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile fotoğrafının olduğu ortaya çıktı.

Brezilya’da 1.3 ton kokain ele geçirilen uçağın sahibi Diyarbakırlı ‘iş insanı’ Şeyhmus Özkan serbest bırakıldı. Yakınları tarafından alkışlarla karşılanan Özkan’ın da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile fotoğrafının olduğu ortaya çıktı.

ODA TV’den Uğur Can Biçer’in haberine göre ACM Airlines Özel Havacılık Şirketine ait TC-GVA numaralı jet tipi uçakta geçen Ağustosta 24 adet bavul içerisinde 1 ton 304 kilo kokain ele geçirildi.  

Operasyon yapılan Diyarbakırlı ‘iş insanı’ Şeyhmus Özkan’a ait uçak, Özal döneminde satın alınmış ve 2016 yılında satılana kadar devlet büyükleri tarafından kullanılmıştı. Yaşanan gelişmelerin ardından uçağın pilotu Veli Demir suçlamalardan beraat ederek Türkiye’ye döndü. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şirketin İstanbul’daki merkezine ve yöneticilerine operasyon düzenledi. Operasyonda şirketin sahibi Şeyhmus Özkan, Leyla Ö., Ali Burak B., Fatih Rasim B., Bekir Koray Ö. ve Nesime Özlem B. gözaltına alındı. 7 şüphelinin emniyette işlemleri tamamlandıktan sonra mahkemeye sevk edildi.

Yurda dönen pilot Veli Demir, Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, geçen pazar günü İstanbul Havalimanı’nda ülkeye giriş yaptıktan sonra gözaltına alındı.

Pilot Veli Demir adliyedeki işlemlerinin ardından da çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

INSTAGRAM DETAYI

İşte ne olduysa bundan sonra oldu. Uyuşturucu yakalanan uçağın sahibi Şeyhmus Özkan’ın Instagram hesabı bir anda aktifleşti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve iş insanı Ethem Sancak‘ın Şeyhmus Özkan ile birlikte olan fotoğrafları ve videoları sosyal medya hesabından paylaşıldı.

Bunun üzerine Odatv, Şeyhmus Özkan ile irtibat kurduğu telefon numarasından kendisine dün bir mesaj gönderdi. Bir süre sonra o telefondan şu mesaj geldi; “Ethem Sancak’ın ortağı tutuklandı.”

Odatv’nin, “Şeyhmus Bey, Ethem Sancak’ın ortağı kim, siz kaç gün gözaltında kaldınız, pilot Veli Demir neden tutuklandı, kiminle görüşüyoruz” şeklindeki soruları yanıtsız bırakıldı.   Telefon aramalarına da yanıt verilmedi. Bir süre sonra WhatsApp’tan bir mesaj daha geldi. Mesajda Şeyhmus Özkan’ın Instagram hesabının linki paylaşılarak “Profilden takip edebilirsiniz” ifadelerine yer verildi.

Şeyhmus Özkan’ın Instagram hesabına girildiğinde Ethem Sancak’la olan fotoğrafların sıklığı dikkat çekti.

“ETHEM SANCAK ABİ BENİ KURTAR” PAYLAŞIMLARI MI

Şeyhmus Özkan’ın hesabından yapılmaya başlayan paylaşımlarda neredeyse bütün fotoğraflarda Ethem Sancak’la olan karelere yer verilmesi dikkat çekti. Habere göre bu paylaşımlar “Ethem Sancak abi beni kurtar” mesajı olarak yorumlandı.

SERBEST KALDILAR

ACM Holding sahibi Şeyhmus Özkan ve çalışanları serbest kaldı. Aynı hesaptan serbest kalma görüntüleri de paylaşıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)