Son Dakika Haberler

’15 Temmuz gazisi’nin kahramanlığı şaibeli çıktı!

’15 Temmuz gazisi’nin kahramanlığı şaibeli çıktı!
Okunma : Yorum Yap

ZİYAAAA!!!

’15 Temmuz gazisi’ o gece kan tuttuğu için bayılmış!

-Onay, “15 Temmuz gecesi kafasına ceket geçirerek camı kırmasıyla kendinden geçtiğini, gözünü açtığında ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onu alnından öptüğünü” anlatmıştı.

’15 Temmuz gazisi’ diye Erdoğan’ın alnından öptüğü, Peker’in araba hediye ettiği, tüm kapıları açtıran o kahramanlık hikayesi boş çıktı. Ortaya çıkan görüntüde doktor olduğu iddia edilen kişi ‘Kahraman gazimizi’ kan tuttuğunu söylüyor.

’15 Temmuz gazisi’ diye kahramanlık atfedilen Ahmet Onay’ın hikayesi şaibeli çıktı. Onay, “15 Temmuz gecesi kafasına ceket geçirerek camı kırmasıyla kendinden geçtiğini, gözünü açtığında ise  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onu alnından öptüğünü” anlatmıştı. Ortaya çıkan görüntülerde ise, doktor olduğu iddia edilen bir kişi Onay’a “ayağında küçük bir çizik var, seni kan tuttuğu için sardım, yok bir şeyin” diyor. Öte yandan Onay’ın o anlarda ağladığı görülüyor.

Ülkücü mafya lideri  Sedat Peker’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun 15 Temmuz sonrasında da silah dağıttığını iddia etmesi ve buna şahit olarak da Ahmet Onay’ı göstermesinin ardından gözler Ahmet Onay’a döndü. Kamuoyu tarafından adı pek bilinmeyen ‘Ahmet Onay’ kimdir, merak ediliyor. Onay’a ilişkin ortaya atılan iddialar ise Onay’ın Peker’in dile getirdiği gibi 15 Temmuz gazisi olduğunu yalanlar nitelikte. Ortaya çıkan bir görüntü de bunu destekliyor.

 

PEKER’İN İDDİALARINI KABUL ETTİ AMA…

Sedat Peker’in AKP İstanbul Gençlik Kolları eliyle dağıtılan kalaşnikof silahlara tanık olarak gösterdiği Ahmet Onay’ın ‘15 Temmuz gaziliği’ dahil birçok çelişkili hikayesi bulunuyor. Esenyurt’taki fuhuş rezaletinin göbeğindeki Özyurt’larla da Sedat Peker’le de AKP’nin üt düzey birçok ismiyle de fotoğrafı olan Onay, genç yaşına rağmen ulaştığı servetle de dikkat çekiyor. Anlaşılıyor ki Onay, 15 Temmuz’un ardından hızla yükselişe geçmiş.

Peker, son paylaşımlarında, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun 15 Temmuz darbe girişiminin ardından devlet envanterinde kayıtlı bulunmayan bir kasa silahı, AKP Gençlik Kolları’na ait bir araçla sivillere dağıttığını iddia etti ve iddialarına 15 Temmuz gazisi olduğunu belirttiği Ahmet Onay’ı şahit gösterdi.

Peker paylaşımlarında kalaşnikof marka silahların taşınması ile ilgili yükleme noktası, varış noktası, taşındığı araçla ilgili detayları anlattı. Peker, silahların taşındığı araçta dönemin Esenyurt AKP Gençlik Kolları Başkanı Abdülsebur Soğanlı ile İçişleri Bakanlığı personeli Ahmet Onay’ın da bulunduğunu ve teslimatta dönemin AKP İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Taha Ayhan ile, o dönem Ayhan’ın yardımcılığını yapan ve şu anda AKP İstanbul Gençlik Kolları Başkanı olan Osman Tomakin’in de yer aldığını öne sürdü.

 

PEKER, “SİLAHLARI GETİREN ARAÇTAYDI” DEDİ

Peker, Ahmet Onay’a ilişkin, “Silahları getiren araçta Esenyurt Ak Parti gençlik kolları başkanı Abdülsebur Soğanlı, ve de 15 Temmuz gazisi İçişleri Bakanlığı personeli Ahmet Onay vardı. Bu kişiye Gazi olması dolayısıyla ben araba alıp hediye etmiştim. Kendisi sayın Cumhurbaşkanımızın da sevdiği bir isimdir” ifadelerini kullandı.

ONAY, DOĞRULADI AMA SİLAHLARI GÖRMEMİŞ!

Peker’in, silahları getiren araçta olduğunu söylediği Ahmet Onay, “Kamuoyunu aydınlatma metnidir” başlığı altında bir dizi paylaşımda bulundu. Onay, Peker ile tanışma sürecinin 15 Temmuz darbe girişimi sonrası olduğunu “Daha sonra kendisiyle sıklıkla görüşmeye devam ettim.15 Temmuz 2017 tarihinde darbe girişimin 1. Yıl dönümünde bana bir otomobil hediye etti” sözleriyle anlattı. Peker’i tanıdığını, iddiasında geçen isimlerle aynı araçta bulunduğunu ve Balat’taki Sveti Stefan Kilisesi yakınlarına gittiğini kabul eden Onay, ancak araçtan inmediğini ve alışverişi yapılan şeyi görmediğini savundu.

15 TEMMUZ’UN ‘KAHRAMANI’ 18 YAŞINDAKİ GENÇ

Ahmet Onay’ın kamuoyuna yansıttığı ‘hikayesinde’ birçok çelişki bulunuyor. 15 Temmuz darbe girişiminde darbecilerle mücadele ederken yaralandığını ve gazi olduğunu anlatan Ahmet Onay’ın ilk çelişkisi burada başlıyor. Zira Onay’ın kendi anlatımına göre 15 Temmuz gecesi “kafasına ceket geçirerek camı kırmasıyla” kendinden geçiyor, gözünü açtığında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın alnından öptüğünü görüyor. Onay, bu “hikayeyi”, 25 Temmuz 2017 tarihli Anadolu Ajansı (AA) haberinde detaylıca anlatıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Atatürk Havalimanı’na ineceğini haber alınca oraya yöneldiklerini anlatıyor. Onay, herkesin vatana ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a olan sevgisinden dolayı ölümü göze alarak oraya gittiğini anlatarak, vatandaşların içeriye girmesini sağlamak için ceketini kafasına sararak camı kırdığını kaydetti. O sırada bir şey fark etmediğini dile getiren Onay, “Hareket de ettiğimiz için yaralandığımı anlayamadım. 5-10 dakika sonra Cumhurbaşkanımızın yanıma geleceği söylendi. Tabii şok etkisiyle hatırlamıyorum. Gözümü açtığım anda bir kalabalık. Cumhurbaşkanımız eğildi, alnımdan öptü. ‘Çok mutlu oldum’ dedim gibi ama hatırlamıyorum. Videoyu izlediğimde çok mutlu oldum” diye konuştu.

VİDEOYLA “SEMBOL İSİM” OLDU

Havaalanında “yaralandığı” ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da alnında öptüğü Ahmet Onay, o andan sonra 15 Temmuz’un “sembol” isimlerinden biri haline geldi. Her yıl 15 Temmuz’un yıldönümlerinde düzenlenen etkinliklerde boy gösterdi, Sedat Peker kendisine lüks bir araç hediye etti, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayıyla Esenyurt Belediyesi’nde işe girdi, başkanın danışmanı oldu. 15 Temmuz’dan sadece 2 ay sonra 18 yaşında Esenyurt Belediyesi’ndeki makamında dostlarını ağırlayama başladı.

Ahmet Onay’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’la olan ilk görüntüsü alnında öpüldüğü görüntü değildi. 22 Ocak 2019 tarihli ajans haberlerine göre Erdoğan, Onay’a büyük bir jestte bulunmuş. Haberde şu ifadeler kullanılıyor: “15 Temmuz’un sembol isimlerinden Ahmet Onay, hain darbe girişimi sırasında Atatürk Havalimanı’nda yaralanmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan o gece yaralanan genç Ahmet Onay’ın alnından öpmüştü. Onay’ın geçtiğimiz günlerde sözlendiği ve söz yüzüklerini Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından takıldığı ortaya çıktı. 15 Temmuz gecesi manevi anlamda çok şey kazandığını söyleyen Ahmet Onay “En azından ölüm anını tatmış olduk. Çok mühim bir olay sonrasında bu hisleri yaşamış olduk. Cumhurbaşkanımız ile yol yürümek hayalimizdi. Yine bu yolda bu davada taş üstüne taş koyma imkanımız olduysa ne mutlu bize” dedi.

ERDOĞAN, 24 HAZİRAN SEÇİMİNDEN BİR GÜN ÖNCE ONAY’IN SÖZ YÜZÜĞÜNÜ TAKTI

Erdoğan’ın Onay’ın yüzüğünü taktığı tarih ise 24 Haziran 2018’deki genel seçimlerinden bir gün öncesi, 23 Haziran. 24 Haziran 2018’deki seçimlerde Türkiye Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçmiş, Erdoğan da sandıktan zaferle çıkmıştı. Onay, şöyle diyor: “Hayatımda unutamayacağım bir gün yaşadım geçtiğimiz 23 Haziran günü. Sayın Cumhurbaşkanımız seçimden 1 gün önce Esenyurt’ta söz yüzüklerimizi taktı. Bu olayda dolayısı ile bizi çok fazla mutlu etti. Allah kısmet ederse düğün yapacağız. Cumhurbaşkanımızı da davet edeceğiz düğünümüze. Başta yüce Türk milletine Allah yardımcı olsun, Doğu Türkistan’daki kardeşlerimize, tüm Müslüman coğrafyasının rabbim yardımcısı olsun. İnanıyorum ki Hilal Haç’tan üstün gelecek” şeklinde konuştu.
Ahmet Onay’ın çeşitli tarihlerdeki Facebook mesajlarını deşifre eden tarihçi-yazar Elçin Arabacı, onunla ilgili “18” vurgusuna ve anlattığı “kahramanlık” hikayesindeki çelişkilere dikkat çekti.

GİZEMLİ BİR HESAPTAN ONAY’A  DAİR DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIMLAR YAPTI: “GAZİ DEĞİLSİN” 

Ahmet Onay’ın Sedat Peker’in iddialarına cevap verdiği Twitter mesajlarına “@deneme60196502” isimli bir kullanıcının verdiği cevaplar ise kafalardaki soru işaretlerini daha da arttırdı. Daha sonra attığı mesajları silerek hesabını kapatan “@deneme60196502” ilginç iddialarda bulundu:

“Eksik anlatıyorsun;

1-Sedat Peker sana sadece araba hediye etmedi, bir de galeri açtı.

2-Yaralarım iyileşmedi diyorsun ama havaalanında yaralarına bakan doktor ufak bir kesik var diyor.

3-Gazilik raporunda yara değil, psikolojisi bozulmuş diye raporun var. Yaran yok!

4-Sedat Peker’le Etiler’de iftarda değil, bizzat evinin önünde saatlerce bekleyip içeri davet edilince tanıştın.

5-Erdoğan alnından öper öpmez Necmi Kadıoğlu seni özel kalem olarak işe aldı.

6-Emre Belözoğlu ile de yakın ilişkiler kurdun.

7-Kirada yaşarken zengin oldun.

8-SGK tarafından istenilen evrakları almak için gittiğin Bakırköy Devlet Hastanesi’nde, herkesin içinde onurlu şerefli bir doktordan fırça yedin! ‘Çiziğiniz bile yok, Gazi olayım diye sıraya girmişsin! Hak yemekten utanın” diye!”

Gizemli hesabın bu tweetleri attıktan sonra hesabını kapatması ve ortadan kaybolması dikkat çekti.

Paylaşımlar şöyle:

“AK PARTİ’YE ÜYELİĞİM OLMAMIŞTIR” DEDİ AMA…

Ahmet Onay, Peker’e verdiği cevaplarda “Ak Partiye hiçbir zaman üyeliğim dahi olmamıştır” iddiasında bulundu. Ancak Onay’ın Facebook mesajlarının birçoğunda kullandığı ifadeler, ilişkisinin “Gazi kahraman”ın çok ötesinde ortaya koyuyor. Onay, 15 Temmuz’dan bir ay önce, “Sadece sessiz bir bekleyişteyiz. AK Parti’nin bir neferi olmaktan gurur duyuyorum” mesajını paylaşmış. Onay, 2 Mayıs 2019 tarihli mesajında ise “Binali Yıldırım başkanIMIZA… İl binaMIZA…” ifadesini kullanıyor.

15 TEMMUZ’UN BAŞKA SAHTE KAHRAMANLARI DA VARDI!

15 Temmuz’da sokağa çıktığını, yaralandığını, ‘tanklara, kurşunlara kafa attığını’ söyleyen bazı ‘kahramanların’ konuyla ilişkileri masal kadar gerçek çıkmıştı.

Kamyoncu Şerife Bacı, Tanklara kafa atan adam, 400 kurşundan kaçtık diyen Belediye Başkanı bunlara örnek olarak gösterilebilir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink