Son Dakika Haberler

16 yaşındaki işçi, işvereninden 200 lira alacağını istediği için saatlerce işkence gördü

16 yaşındaki işçi, işvereninden 200 lira alacağını istediği için saatlerce işkence gördü
Okunma : Yorum Yap

16 yaşındaki işçi, işvereninden 200 lira alacağını istediği için saatlerce işkence gördü …

Afyonkarahisar’da 16 yaşındaki çocuk işçi Şükrü Can K., bir süre yanlarında çalışıp ayrıldığı işveren A.A. ve A.S.’den 200 lira alacağını isteyince, 5 saat işkence gördü.

İddiaya göre, Şükrü Can K., (16) yevmiyeci olarak çalıştığı balıkçı dükkanın sahipleri Akif A., Ali S., ile telefonda konuşarak 200 TL’lik alacağını almak için anlaştığı şahısların dükkanına gitti. Ancak burada taraflar arasında alacak verecek meselesi yüzünden tartışma yaşanınca iş yeri sahipleri Şükrü Can K.’yı iş yerine kapatarak sopa ve demir çubuklar ile dövmeye başladılar. Şahıslar gencin sadece iç çamaşırları kalacak şekilde kıyafetlerini de soyarak dövmeye devam ettiler.

Genci yaklaşık 5 saat boyunca döven şahıslar Şükrü Can K.’ya işkence yaptılar. Genç 5 saatin sonunda ise şahıslara yalvararak elini yüzünü yıkamak için tuvalete gitme bahanesi ile izin alınca bir fırsatını bularak dışarı kaçtı. Yoldan geçenlerden yardım isteyerek bir sitenin güvenlik görevlisine sığınan Şükrü Can K., ardından güvenlik görevlisinin haber vermesi ile olay yerine çağrılan 112 Acil servis ambulansı ile Afyonkarahisar Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Şahıslar aranıyor

Gencin burada yapılan tetkiklerinde kafasında kırıklar, kolunda çatlak, sırtı başta olmak üzere vücudunun çeşitli yerlerinde sopa, demir çocuk ve yumruklara bağlı darp izleri olduğu belirlendi. Genç bir gün müşahede altında tutulduktan sonra taburcu edildi.

Gencin şikâyeti üzerine harekete geçen polis ekipleri şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. Gencin müracaatı üzerine İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube ve Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri 2 şüphelinin yakalanması için geniş çaplı bir soruşturma başlattı.

Eskişehir.net

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)