Son Dakika Haberler

2017’de temeli atılan baraj kayıp!

2017’de temeli atılan baraj kayıp!
Okunma : Yorum Yap

Baba, baraj yok!

2017’de temeli atılan baraj kayıp!

3 yıl önce törenle temeli atılan ve 450 milyon liraya mal olacağı açıklanan Çankırı’daki Devrez Kızlaryolu Barajı’nın yapılacağı yerde baraja dair ne bir temel ne de bir çalışma bulunabildi.

Çankırı’daki Devrez Kızlaryolu Barajı’nın temeli 17 Aralık 2017’de törenle atıldı. Törene dönemin, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş ve AKP milletvekilleri de katıldı. 450 milyon liraya mal olacağı söylenen barajın, 156 bin dekar araziyi sulayacağı açıklandı. Bir süre önce Çankırı’ya giden CHP milletvekilleri Gökan Zeybek, İsmet Tokdemir, Türabi Kayan ve Hasan Baltacı, 2017’de temeli atılan Devrez Kızlaryolu Barajı’nı da görmek istedi. Ancak bölgeye gittiklerinde barajın temelini bile bulamadılar. Vekiller boş arazide, “İşte 450 milyon liralık olmayan baraj” diye fotoğraf çektirdi.

Sözcü‘den Deniz Ayhan’ın haberine göre, CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek, “Barajı aradık ama bulamadık, hiç kimse de akıbetini bilmiyor” dedi. Zeybek “kaybolan baraj”la ilgili şunları söyledi:

“Barajın temelinin 2017’de Kurşunlu İlçesi Köprülü mevkiinde atıldığı açıklandı. Çankırı İl Başkanımız ile birlikte bu bölgeye gittik, arazi aracı ile dereleri aştık, tepeleri tırmandık, yağmur sularının kanallar oluşturduğu bir düzlüğe geldik. Ama ne temel, ne bir çalışma ne şantiye, ne iş makineleri, hiçbir şey yok. Boş bir arazi ve etrafta patlatılan kayalardan artan yığınlar var. Çobanlarla karşılaştık, eski belediye başkanını bulduk, köylülerle konuştuk, kimse barajın akıbetini bilmiyor.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)