Son Dakika Haberler

Deniz Yücel’den mesaj: ‘Tek başına olmak bir çeşit işkence’

Deniz Yücel’den mesaj: ‘Tek başına olmak bir çeşit işkence’
Okunma : Yorum Yap

Die Welt Türkiye muhabiri Deniz Yücel, CHP milletvekili Şafak Pavey aracılığıyla gazetesine Die Welt’e mesaj yolladı.

Die Welt gazetesi internet sayfasında yayınladığı mesajda, Yücel’in tutukluluk koşulları hakkında, “İyi muamele görüyorum. Ancak tek başına olmak neredeyse bir çeşit işkence” dediğini belirtti.

Deniz Yücel’in Silivri Cezaevi’nde tek kişilik bir hücrede kaldığı ve bu durumu, “Çok rahatsız edici’ şeklinde yorumladığı kaydedildi. Yücel ayrıca, “Hücre dört metre genişliğinde, dört metre uzunluğunda. Pencereden baktığımda sadece altı metrelik bir duvar görüyorum. Ancak her halükarda sağlığım ve ruh halim iyi” mesajını gönderdi.

Yücel’in Şafak Pavey’e Almanca bir bilgi notu yazıp vermek istediği, ancak cezaevindeki görevlilerin buna izin vermediği belirtildi. Bunun üzerine Yücel’in anlatımlarının Pavey tarafından not edildiği bildirildi.

Türk ve Alman vatandaşı olan Deniz Yücel, 14 Şubat’ta kendi isteği ile gittiği emniyette gözaltına alınmıştı. Yücel, Türkiye Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın hacklenen e-postalarına yönelik haberleri üzerine “terör örgütüne üye olmak, kişisel verileri kötüye kullanmak ve terör propagandası” yaptığı gerekçesiyle gözaltına alınmış, tutuklanarak önce Metris, ardından ise Silivri Cezaevi’ne gönderilmişti. Yücel’in tutuklanması Almanya ve Türkiye arasında gerginliğe neden olmuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)