Son Dakika Haberler

8, 9 yıl önceki tweetlerden ceza verilebiliyorsa o zaman AKP’lilerin FETÖ övgülerini hatırlayalım!

Okunma : Yorum Yap

8, 9 yıl önceki tweetlerden ceza verilebiliyorsa o zaman AKP’lilerin FETÖ övgülerini hatırlayalım!

Gazeteci Timur Soykan, Canan Kaftancıoğlu’na 8, 9 yıl önceki tweetlerden ceza verilmesi nedeniyle AKP iktidarının “geçmiş yıllardaki” konuşmalarını hatırlattı.

“Canan Kaftancıoğlu’na 8, 9 yıl önceki tweetlerden ceza verilmişken AKP’lilerin FETÖ övgülerinin video bilgiselini hatırlayalım diyen Timur Soykan’ın paylaşımları şöyle:

1- #15Temmuz 4. yıldönümü ‘Sayın Fetullah Gülen’ sözüyle hatırlanacak. Devleti Fetullahçılara teslim eden AKP’nin Grup Başkanvekili’nin muhalefeti suçlamasındaki akılsızlığı ağzından kaçan ‘Sayın’ özetledi. Başka 15 Temmuzlar olmasın diye gerçek suçluları videolarla arşivleyelim.

2- AKP Grup Başkanvekili, FETÖ ile mücadele ettiklerini muhalefetin etmediğini söyleyebiliyor. İktidar gücüyle gerçeği yok edeceklerini sanıyorlar. Oysa muhalefet Fetullahçılara ‘Çete’ derken TBMM kürsüsüne çıkan AKP’nin o dönemdeki Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ bakın ne demişti.

3- #15Temmuz dan yıllar önce muhalefet, demokratik toplum örgütleri, gazeteciler Fetullahçıların devlette örgütlendiğini haykırıyor, kumpas davalara tepki gösteriyordu. Şimdi ‘Saftık, kandırıldık’ diyenler hiç kimse uyarmamış rolü yapıyor. Bakın Binali Yıldırım nasıl kandırılmış.

4-Bu konuşmalar yapılırken polise, TSK’ya, yargıya, TRT’ye, tüm bakanlıklara, devlet kurumların tümüne çok sistemli şekilde Fetullahçılar yerleştiriliyordu. Yani #15Temmuz ‘un taşları döşeniyordu. Fetullah Gülen’i övme yarışında Binali Yıldırım’dan bir örnek daha:

5- Şimdi #15Temmuz ‘un FETÖ’ye karşı direniş kahramanı pozlarındaki AKP’li siyasiler parsel parsel ülkeyi Fetullahçılara veriyordu. Melih Gökçek’e sorsan saf rolünde ‘Kandırıldık’ der. Oysa kandırılmadı, menfaatleri için Fetullahçılara hizmet ediyordu.

9- Bakın Süleyman Soylu, bugün firari olan Zekeriya Öz’e nasıl övgüler düzmüştü. Bu sözler edilirken cezaevi kapılarında insanlar kumpas diye haykırıyordu. İnsanlar intihara sürükleniyordu.

10- Bugün yine cezaevinde olan Barış Pehlivan, Müyesser Yıldız, o zamanlar AKP ile Fetullahçıların ortak kumpasıyla hapsediliyordu. Şimdi FETÖ ile mücadele kahramanı pozlarındaki satılık kalemler ise ‘Hocaefendileri’ne yaranmak için yarışıyordu. #15Temmuz

11- Geçmişlerinin kirini ‘Ver mehteri’ diyerek örtmeye çalışanların ortak bir amacı var. Hepsi suçlu ve suçlarından kurtulmak istiyorlar. Suç ortaklığıyla birbirlerine bağlılar. #15Temmuz

12- Halen #15Temmuz Darbe Girişimi hakkında yanıtlanmamış onlarca soru var. Bu soruların yanıtı için en kritik isimler Meclis Komisyonu’na bile getirilmedi. ‘FETÖ’nün siyasi ayağı kim?’ sorusu yanıtsız değil. Bu bilgiselde gördüğümüz gibi siyasi ayak gün gibi aşikar.

15- #15Temmuz Fetullahçılara yıllarca hizmet edip bugün utanmadan muhalefeti suçlayanları bu bilgisel altında arşivlemeye devam edeceğim. Bugünün utanmaz ismi Abdülkadir Selvi. Suçladığı muhalefetin bir tane böyle fotoğrafı, tweeti yok.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink