Son Dakika Haberler

Biz bu resmi görmüştük: Bu kez göstere göstere değil, sabahın ilk ışıklarında gizlice aldılar!

Biz bu resmi görmüştük: Bu kez göstere göstere değil, sabahın ilk ışıklarında gizlice aldılar!
Okunma : Yorum Yap

Biz bu resmi görmüştük: Bu kez göstere göstere değil, sabahın ilk ışıklarında gizlice almaya çalıştılar!


Mazlum-Der’in başkanlığını yapan, 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrası çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile hekimlik mesleğinden ihraç edilen, 2018 seçimlerinde Meclis’e HDP’den milletvekili olarak giren insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun milletvekilliği geçtiğimiz günlerde düşürüldü. Gergerlioğlu, bu sabah adalet nöbeti tuttuğu Meclis’te polisler tarafından apar topar gözaltına alındı.

Polisin Meclis’e girerek Gergerlioğlu’nu gözaltına alması DEP milletvekilleri ile eski HDP milletvekili İdris Baluken’in gözaltına alınma şeklini hatırlattı. 

TBMM HDP Grubu’nda Adalet Nöbeti’ni sürdüren Gergerlioğlu bu sabah erken saatlerde gözaltına alındı. Dindar olduğunu iddia eden iktidar, Gergerlioğlu’nu sabah namaz kılmak için abdest aldığı sırada gözaltına aldırdı. Gergerlioğlu’nun kıyafetlerini değiştirmesine de izin verilmedi. 

Gergerlioğlu, gözaltına alınırken “Biz bu görüntüleri 90’larda da gördük” dedi. 

90’larda ne oldu?


DEP Şırnak Milletvekili Orhan Doğan, Muş Milletvekili Sırrı Sakık, Şırnak Bağımsız Milletvekili Mahmut Alınak, DEP Diyarbakır Milletvekili Hatip Dicle, Leyla Zana ve Mardin Milletvekili Ahmet Türk’ün dokunulmazlıkları kaldırılarak gözaltına alınmıştı.

Doğan ve Dicle, TBMM Genel Kurul’undan Meclis bahçesine çıkar çıkmaz polis tarafından gözaltına alındı. Orhan Doğan’ın gözaltına alındığı sırada polis aracına bindirildiği anın fotoğrafı 90’ların sembolü haline geldi. 

2016 yılında da HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Ankara HDP Genel Merkezi’ne yapılan polis baskınıyla gözaltına alındı. Baluken’in polis aracına binerken kafasına bastırmaya çalışan polis memuruna “Çek o ellerini, ben yüz binlerce oy’un temsilcisiyim, kafama öyle bastıramazsın” diyerek tepki gösterdiği anlar da simge görüntülerden biri oldu. 

Kaynak: T24

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink