Son Dakika Haberler
sesso video gratis porno gratis

“99 Depreminde Ecevit bölgeye gidemedi” diyen Hulki Cevizoğlu’na o gazeteciden sert yanıt

“99 Depreminde Ecevit bölgeye gidemedi” diyen Hulki Cevizoğlu’na o gazeteciden sert yanıt
Okunma : Yorum Yap

“99 Depreminde Ecevit bölgeye gidemedi, devlet 1 hafta bölgeden haber alamadı” diyen Hulki Cevizoğlu’na o gazeteciden sert yanıt!

“Ecevit’le aynı gün röportaj yapan muhabir benim. Asker de itfaiye de ambulans da oradaydı. Ne kabuğumuz sizinki kadar inceydi, ne içindeki ceviz kurtlu”

◼”99 Depreminde Ecevit bölgeye gidemedi, devlet 1 hafta bölgeden haber alamadı” diyen Hulki Cevizoğlu’na, Bülent Ecevit ile depremin meydana geldiği gün, deprem bölgesinde röportaj yapan gazeteci yanıt verdi.

Gazeteci Devrim Gürkan, Cevizoğlu’na yönelik sert ifadeler kullandığı açıklamada şunları söyledi:

“En sevdiğin sözle bu dizini bitireyim. ‘İnsanların ekmek kadar onura da ihtiyacı’ vardır”

“Hulki Cevizoğlu “99 Depreminde Ecevit bölgeye gidemedi, devlet 1 hafta bölgeden haber alamadı” buyurmuş. Görüntüde Rahmetli Ecevit’le röportajı yapan muhabir benim. Sakarya’da, Valilik önündeki koordinasyon merkezi önünde, deprem günü yapıldı bu röportaj.

Rahmetli Ecevit her zamanki gibi samimiydi, gerçekleri söyledi. Hızla yaraları sarmak dışında bir amacı yoktu. Hatta koordinasyon merkezlerinden acil ihtiyaç listelerini gün boyunca yayınlamamız ricasını da yapan ve o listelerin Ankara’dan takibi emrini veren de O’dur.

Depremin ilk bir-iki gününde bölgede izlediğim – röportaj yaptığım bazı Bakanlar; Sabahattin Çakmakoğlu, Mustafa Yılmaz, Fikret Ünlü, Yüksel Yalova, Cumhur Ersümer, Metin Bostancıoğlu. TRT arşivlerinde bunlar duruyor. Koordinasyon merkezinde bilgi aldılar, bölgeyi incelediler.

Devlet yokmuş. TRT olarak saat 8.00 sıralarında canlı yayındaydık. Ben Ankara’dan bölgeye saat 6.00 gibi geldim. Montaj zamanı olmadığı için kesintisiz ham çekim yaptık. 15 dakikalık o ilk kaset ilk gün çok kez yayınlandı. Asker de oradaydı, itfaiyeler de, ambulanslar da.

Ecevit’e yakın olduğunuzu iddia etmişsiniz. Rahmetli Ecevit tüm basın mensuplarına son derece saygılı yaklaşırdı. Majestelerinin gazetecisi diye bir kavram yoktu. Ve her şey, TRT de dahil, çatır çatır sorulurdu. Ne kabuğumuz sizinki gibi inceydi, ne içindeki ceviz kurtlanmış.

Yalancısınız, iftiracısınız ve belli ki ahlaki melekeleriniz eksik. En sevdiğin sözle bu dizini bitireyim. “İnsanların ekmek kadar onura da ihtiyacı” vardır.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)