Son Dakika Haberler

AA muhabiri, “AK Parti, ismi şaibelerle anılan Süleyman Soylu’dan daha mı küçük?” diye sordu; kovuldu!

AA muhabiri, “AK Parti, ismi şaibelerle anılan Süleyman Soylu’dan daha mı küçük?” diye sordu; kovuldu!
Okunma : Yorum Yap

AA muhabiri, “AK Parti, ismi şaibelerle anılan Süleyman Soylu’dan daha mı küçük?” diye sordu; kovuldu!

AA muhabiri Turan: AK Parti, ismi şaibelerle anılan Süleyman Soylu’dan daha mı küçük? Buna ilişkin çarşıda, pazarda, metrobüste, çocuklar herkes bunu konuşuyor ama bakanlar tek kelime etmiyor. Sayın bakanım 3.5 yaşında oğlumun yüzüne bakarken bu maskeli balodan dolayı ben utanıyorum. Sizlerin çocukları yok mu?”

💥AA muhabirinin bakanlara Soylu’ya ilişkin iddialara yönelik sorduğu soru, oldukça dikkat çekti. Muhabir Turan, “AK Parti, ismi şaibelerle anılan Süleyman Soylu’dan daha mı küçük?” diye sordu. Bu olay, genel olarak muhabire ‘cesaret verildiği’ yönünde yorumlanırken AA muhabiri Turan’ın “AKP’li olduğunu gösterdiği ifadeler” ayrıca dikkat çekti. Olayın ardından Turan’ın, kurumuyla ilişiği kesildi.

Öte yandan AA muhabiri Musab Turan’ın kardeşinin FETÖ’den tutuklu olduğunun ortaya çıkmasıyla birlikte Turan’a FETÖ’cü suçlamaları yöneltildi. Ancak muhabir Turan’ın soru sorduğu Bakan Pakdemirli’nin kardeşi de yıllardır FETÖ’den cezaevinde bulunuyor.

Söz konusu video için TIKLAYIN

Anadolu Ajansı muhabirlerinden Musab Turan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında bir soru yöneltti. Turan, iki bakanın programında “19 yıllık bir toplum hareketi olarak başlayan ve milletin teveccühünü kazanan AK Parti, ismi şaibelerle anılan Süleyman Soylu’dan daha mı küçük? Buna ilişkin çarşıda, pazarda, metrobüste, çocuklar herkes bunu konuşuyor ama bakanlar tek kelime etmiyor. Pakdemir’e sorum; Soylu kabine toplantısında buna ilişkin bir açıklama, savunma yaptı mı? Savunması sizi tatmin etti mi? Sayın bakanım 3.5 yaşında oğlumun yüzüne bakarken bu maskeli balodan dolayı ben utanıyorum. Sizlerin çocukları yok mu?” diye sordu.

Varank, karşılığında şu yanıtı verdi:

Bence sen şimdi maskeli balo yapıyorsun. 3.5 yaşındaki bir çocuğun siyasi konularla ilişkili olduğu… AK Parti  iktidarının en önemli özelliği Türkiye’de her türlü illegal yapıyla, her türlü çeteyle mücadele ederek 19 yılda iktidarını sağlamlaştırmasıdır. Bizim herhangi bir illegal yapıyla ilişkimiz olması mümkün değil. Birtakım gayriciddi insanların yasal olmayan insanların kamuoyuyla bilinen açıklamalarını dikkate alıp bakanların resmi açıklamalarını dikkate almıyorsanız orada problem var demektir. Biz illegal yapılarla mücadelede başarılı bir hükümetiz.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ise şunları söyledi:

“Hangi partiden olursa olur bir hükümetin bakanı sonuna kadar vatanı milleti ve bayrağı için çalışır. Bizim Süleyman Soylu kardeşimizin abdestinden şüphemiz yok. Kendisine konuyla ilgili soru sormamız abesle iştigal olur. Zaten kendisi de konuyla ilgili çok doyurucu açıklamalar da yaptı.” 

AA muhabiri Turan, söz konusu videonun uzun versiyonunu Instagram’dan sildi.

Muhabir kovuldu!

Varank ve Pakdemirli’ye Soylu sorusu yöneltirken kişisel duygularını da dahil eden AA muhabiri Musab Turan’ın kovulduğu açıklandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)