Son Dakika Haberler

ABD’de Polis Şefi, Trump’a çağrıda bulundu: ‘Yapıcı bir sözünüz yoksa çenenizi kapatın’

ABD’de Polis Şefi, Trump’a çağrıda bulundu: ‘Yapıcı bir sözünüz yoksa çenenizi kapatın’
Okunma : Yorum Yap

ABD’de Polis Şefi Avecedo, Trump’a çağrıda bulundu: ‘Yapıcı bir sözünüz yoksa çenenizi kapatın’

George Floyd’un öldürülmesiyle başlayan protestolar ABD’de tansiyonu yükseltti. Protestoların şiddeti artarken gösteriler hızla birçok eyalete yayıldı. CNN International’a konuk ABD’nin Houston şehrinin Polis Şefi Art Avecedo, Trump’ı hedef alarak “Lütfen söyleyecek yapıcı bir şeyiniz yoksa ağzınızı kapalı tutun. Burası Hollywood değil, gerçek hayat” dedi.

Houston şehrinin Polis Şefi Art Acevedo, CNN International’da Christiane Amanpour’un konuğu oldu. Acevedo protestolara ilişkin açıklamalarda bulunurken ABD Başkanı Donald Trump’ı sert bir dille eleştirdi. Avecedo, açıklamasında Trump için ‘Söyleyecek yapıcı bir şeyiniz yoksa ağzınızı kapalı tutun’ dedi.

Habertürk’ün aktardığı bilgiye göre, Amanpour’un ABD Başkanı Donald Trump’ın, valileri, protestolardaki şiddet eylemlerinde “zayıf davranmakla” suçlamasını hatırlatarak polisin halkı sakinleştirmek için neler yaptığı sorusuna yanıt veren Acevedo, “Bunu sadece bu ülkenin polis şefleri adına Amerika Birleşik Devletleri Başkanı’na söyleyeyim: lütfen söyleyecek yapıcı bir şeyiniz yoksa ağzınızı kapalı tutun” ifadelerini kullandı. ABD’nin her zamankinden daha çok bir lidere ihtiyacı olduğunu dile getiren Acevedo, ‘Burası Hollywood değil, gerçek hayat’ sözlerini kullandı. Protestoculara polisle birleşme çağrısında bulunan polis şefi, “Bunu birlik olarak, barışçıl bir şekilde atlatabiliriz, Nefretin üstesinden gelecek tek şey sevgidir” değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)