Son Dakika Haberler

Abdülhamit Gül’den adalete isyan eden Soylu’ya sert tepki

Abdülhamit Gül’den adalete isyan eden Soylu’ya sert tepki
Okunma : Yorum Yap

Abdülhamit Gül’den adalete isyan eden Soylu’ya sert tepki …

➡️İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, annesine hakaret eden şahsın serbest bırakılmasıyla ilgili attığı tweet AKP’yi karıştırdı.

➡️İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda annesine hakaret eden şahsın serbest bırakılmasına tepki göstererek “Bakan olsan ne fark eder” ifadelerini kullandı. Soylu’nun mesajına çok sayıda destek ve beğeni gelirken, AKP’li yöneticilerin konuya dahil olmaması dikkat çekti.

Soylu’nun “45 gündür anam hastanede Annemle fotomun altına küfreden alçak mahkemeye çıkıyor ve adli kontrolle serbest. Ne yapmalıyım, Bakan olsam ne yazar. Millet, devlet işleriyle boğuşurken anasının namusuna sahip çıkamamak ne ifade eder. Tweetimle yeniden alınırsa da provakasyon sayacağım” sözlerine Gül, isim vermeden tepki gösterdi.

ADALET BAKANI ABDÜLHAMİT GÜL’DEN ÇOK SERT ÇIKIŞ

Soylu’nun gece attığı tweetten saatler sonra Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’den çok sert bir çıkış geldi. Bakan Gül, sosyal medya üzerinden kendisini etiketleyerek “adalet” çağrısı yapanlara “Klavye başına geçip sosyal medyada bana her gün tutuklama siparişi verenlere sesleniyorum: Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir” diyerek yanıt verdi.

Gül, şunları söyledi:

“Burada kanunlar işler, kurallar işler, usuller işler ve işlemeye de devam eder. Bu işleyişi beğenmeyen gider itiraz hakkını kullanır ama yargıya kimse parmak sallayamaz. Adalet Bakanından da bu işleyişe müdahale etmesini bekleyemez. Adalet Bakanının hakim, savcı cübbesi yoktur, görevim süresince o cübbeyi giymedim ve hiç kimse kusura bakmasın asla da giymeyeceğim. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde reformları her alanda yapmayı sürdüreceğiz. Çünkü insan ve onuru her şeyin başındadır.”

AKP’DE SOYLU RAHATSIZLIĞI

Süleyman Soylu son dönemde parti dışında, kamuoyu nezdinde bireysel çıkışlarıyla önemli gündem oluşturuyor. AKP tabanından da kendisine ciddi bir yönelişin olması sebebiyle başta Erdoğan olmak üzere parti içinde Soylu’ya yönelik dışa vurulmayan bir rahatsızlık olduğuna dair söylentiler artıyor.

Kaynak: Aykırı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)