Son Dakika Haberler

Ah Selvi, vah Selvi: Abdülkadir Selvi’nin damadı hakkında ‘Bakanlıktan rüşvet aldı’ iddiası!

Ah Selvi, vah Selvi: Abdülkadir Selvi’nin damadı hakkında ‘Bakanlıktan rüşvet aldı’ iddiası!
Okunma : Yorum Yap

Ah Selvi, vah Selvi: Abdülkadir Selvi’nin damadı hakkında ‘Bakanlıktan rüşvet aldı’ iddiası!

Abdülkadir Selvi’nin damadı Emre Öğütcen’in güvenlik görevlisiyken aylar içinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda daire başkanı olduğu ve Öğütcen’in şirketlerden hibe adı altında rüşvet alıp cihazları Bakanlıktan gizlice çıkardığı iddia edildi. İddiayı dile getiren milletvekili Ünsal, bu olaydan sonra Öğütcen’in Bakanlığa giremediğini öne sürdü.

CHP’li vekil Servet Ünsal, Abdulkadir Selvi’nin damadı olan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanı Emre Öğütcen‘in bakanlığa malzeme alımlarında şirketlerden hibe adı altında rüşvet aldığını ileri sürdü. Ünsal, Öğütcen hakkında soruşturma başlatıldığını iddia etti.

CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal, iktidara yakın Hürriyet gazetesinin yazarı Abdulkadir Selvi’nin damadı Emre Öğütcen hakkında çarpıcı iddialarda bulundu. Ünsal, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanı Öğütcen’in, bakanlığa teknik malzeme alımlarında şirketlerden rüşvet aldığını iddia etti. Konuyu Meclis’e taşıyan Ünsal, Öğütcen hakkında soruşturma başlatıldığını belirtti.

TBMM’de konuşan Ünsal, Öğütcen’in bakanlığa hibe olarak aldığı fotokopi makinalarını ise, Abdülkadir Selvi’nin eşi Zehra Selvi’nin şirketi BİOS Madencilik’e verdiği iddiasında bulundu.

Ünsal, “Emre efendi her biri 5 ile 10 bin dolar arasında olan fotokopi makinası alımı için firmayı çağırıyor. Listeye alınan 18 tane makinayı ve 7 de hibe ister. Bir olay oluyor, Sanayi Bakanlığı’ndan bu daire başkanı, damat Emre ve şoförü bir büyük fotokopi makinasını alıyor mesai saati sonrası ve bu Altındağ’daki BİOS Madencilik Şirketi’ne götürüyor. BİOS Madencilik’in sahibi de Zehra Selvi, o da Abdülkadir Selvi’nin eşi” ifadelerini kullandı.

CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal, Twitter profilinden de paylaştığı açıklamalarında şunları söyledi:

1-Yandaş yazar Abdülkadir Selvi’nin damadı Emre Öğütcen, güvenlik görevlisiyken aylar içinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda daire başkanı oluyor.

Satın alma işlerinde tek nokta olan damat, şirketlerden hibe adı altında rüşvet alıyor ve cihazları Bakanlıktan gizlice çıkarıyor.

Söz konusu video için TIKLAYIN

2-Fotokopi makineleri, Selvi’nin eşi Zehra Selvi’nin şirketi BİOS Madenciliğe taşınıyor.

İhbar üzerine müfettiş görevlendiriliyor ve devlete ait cihazlar, Selvi’nin şirketinde çıkıyor. Bu skandal da müfettiş rapolarına yansıyor. Olaydan sonra damat, Bakanlığa giremiyor.

Söz konusu video için TIKLAYIN

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)