Son Dakika Haberler

‘Reisçi’ Abdurrahman Uzun: Bu millet sizin yanınızdan gider sayın Cumhurbaşkanım

‘Reisçi’ Abdurrahman Uzun: Bu millet sizin yanınızdan gider sayın Cumhurbaşkanım
Okunma : Yorum Yap

‘Reisçi’ Abdurrahman Uzun’dan Erdoğan’a ‘racon kes’ çağrısı!

➡️AKP döneminde İBB’den aldığı parayla gündeme gelen Abdurrahman Uzun, Erdoğan’a böyle seslendi: Bu millet sizin yanınızdan gider sayın Cumhurbaşkanım …

➡️İktidarın yandaş isimlerinden Abdurrahman Uzun, Erdoğan’a gıda zamlarından dolayı seslenirken Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye de tepki göstererek “Tarım yüzde 5.3 büyüyerek ekonomimize önemli katkı sağladı deniliyor. Tarım büyüyorsa biz niye bu kazık gibi fiyatlarla karşılaşıyoruz Sayın Bakan?” dedi.

Hükûmete yakınlığı ile bilinen ve AKP döneminde İBB’den aldığı ihalelerle gündeme gelen Abdurrahman Uzun, gıda fiyatlarındaki hızlı artışı eleştirdiği bir video yayınladı. Uzun, zamlara isyan ederken Erdoğan’ı “Bu millet aç kalırsa sizin yanınızda durmaz” diye uyardı. Uzun, Erdoğan’a hitaben, “Her şeyi durdurdun, millet hepsini destekledi. Ama bu dönemde kusura bakma reis. Bu dönemde zenginler elini taşın altına koyacak. Bundan önce kazandıklarını bu dönem harcayacak. Hani diyordun ya ‘bu topraklarda raconu ben keserim’ diye. İşte bu dönem millet senden racon kesmeni bekliyor reis” çağrısında bulundu.

Uzun, YouTube kanalında son yayınladığı ve gıda fiyatlarındaki hızlı artışı ele alan videosunda zamlara isyan etti. Erdoğan’a “Bu millet aç kalırsa sizin yanınızda durmaz” diye seslenen Uzun, meyve ve sebzedeki fahiş fiyatlarla ilgili Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye de tepki gösterdi. Uzun, “Tarım yüzde 5.3 büyüyerek ekonomimize önemli katkı sağladı deniliyor. Tarım büyüyorsa biz niye bu kazık gibi fiyatlarla karşılaşıyoruz Sayın Bakan?” diye sordu.

“Bu millet sizin yanınızdan gider sayın Cumhurbaşkanım”

Daha sonra da AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenen Uzun, “Birileri ayağınızın altını boşaltıyor sayın Cumhurbaşkanım. Birileri sizi milletle karşı karşıya getirmeye çalışıyor. Bu millet aç kalırsa sizin yanınızda durmaz. Dünya siyasetine bir bakın. Bu milletin cebine dokunursan ‘tamam’ der. Patates soğanla bu ülkede yerel yönetimlerde devrim yaptı adamlar. Bu millet eğer bu sıkıntının içerisine, bu sarmalın içerisine bırakılırsa, bu millet sizin yanınızdan gider sayın Cumhurbaşkanım. Bir ay önce 25 Lira olan, evin temel ihtiyacı olan zeytinyağ bugün 85 Liraya çıkmış. Yüzde 300 zam almış!” dedi.

“Millet senden racon kesmeni bekliyor reis”

Uzun, Erdoğan’a yönelik “Havalimanlarını durdurdun. Orayı burayı durdurdun, sokağa çıkma, ona binme, bunu yapma, hepsi tamam. Millet hepsini destekledi. Ama bu dönemde kusura bakma reis. Bu dönemde zenginler elini taşın altına koyacak. Bundan önce kazandıklarını bu dönem harcayacak. Hani diyordun ya ‘bu topraklarda raconu ben keserim’ diye. İşte bu dönem millet senden racon kesmeni bekliyor reis” çağrısı yaptı.

Abdurrahman Uzun kimdir?

Gazeteci Murat Ağırel, Türkiye Haber Merkezi denilen sitenin sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Abdurrahman Uzun’un AKP döneminde İBB’den para aldığını yazmıştı. İddialara “1 delikli kuruş almadım” diye yanıt veren Abdurrahman Uzun belgelerin ortaya çıkmasıyla birlikte çark ederek 60 bin lira aldığını kabul edip ‘komik bir rakam’ olduğunu söylemişti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)