Son Dakika Haberler

Polisi, Bilal Erdoğan’ın TÜGVA’sı için kalkan yapan Adalar Kaymakamı’nın sırrı çözüldü!

Polisi, Bilal Erdoğan’ın TÜGVA’sı için kalkan yapan Adalar Kaymakamı’nın sırrı çözüldü!
Okunma : 2 Yorum

Mahkeme kararını yok sayarak polisi Bilal Erdoğan’ın TÜGVA’sı için kalkan yapan İstanbul Adalar Kaymakamı Mustafa Ayhan’ın sırrı çözüldü!

İstanbul Büyükada’daki Şehir Hatları Vapur İskelesi’nde bulunan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Adalar İlçe Temsilciliği’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından tahliye edilmek istenmesi üzerine taraflar arasında gerginlik yaşandı. İBB’nin mahkeme kararına dayanarak gönderdiği zabıta ekipleri ve CHP Adalar İlçe Başkanı, Kaymakam Mustafa Ayhan’ın TÜGVA için kalkan yaptığı polis tarafından sert müdahale ile karşılaştı. Kaymakamın mahkeme kararını tanımaması tepkilere sebep oldu.

Gazeteci Metin Cihan, tepki çeken Adalar Kaymakamı Mustafa Ayhan’ın AKP’den milletvekili aday adayı olduğunu ortaya çıkarırken, Ayhan’ın “pisliğe batmış bir bürokrat” olduğunu iddia etti.

Gazeteci Metin Cihan’ın Kaymakam Mustafa Ayhan’la ilgili yerel ve ulusal gazeteleri kaynak göstererek paylaştığı iddiaları şöyle:

“nasıl olur da bir kaymakam mahkeme kararını engellemek için polise talimat verir? ona bunu yaptıran nedir? neye güvenir? neyden korkar? bu soruların peşine düştüm ve berbat bir bürokrat profiliyle tanıştım. sizi de tanıştırayım. mevcut adalar kaymakamı @musayhan’dan bahsediyorum+

şaşırmadınız di mi? adalar kaymakamı milletvekili olmak istiyor. hem suçlarına koruma kalkanı hem daha çok yeme imkânı. yine aday adayı olabilmek için (bence şansını kaybetti) halkın/devletin değil, partinin kaymakamı gibi. peki hangi suça bulaşmış? bunun için mardin’e gideceğiz.

kastamonu üzerinden gidelim. yerel gazeteler bazen şaşırtıcı derecede açık yazıyor. şehrin vekilleri soylu ile görüşüp bu şahsın vali olmasını istiyor ancak erdoğan mardin’e kayyum olarak atamayı uygun görüyor. (yolsuzluk nedeniyle görevden alınan kayyum) 

http://www.aciksoz.com.tr/m/gundem/mustafa-ayhan-olmadi-simdi-sira-abdullah-erinde-icisleri-bakanisuleyman-soyludan-h16747.html

belediyelerde yolsuzluk bir çeşit atasporumuz. kayyum belediyeler ise önde gideni. ama içlerinde öyle bir tanesi var ki, mardin’de öyle büyük bir yolsuzluk dönmüş ki, içişleri bakanlığı bu kez görmezden gelemedi. soruşturma açtı ve görevden aldı. @musayhan orada genel sekreterdi.

adalar kaymakamının önceki görev yeri;
72 kişiye soruşturma
36 ihale yolsuzluğu
539milyon₺ ihale komisyonu
2milyon₺ ağırlama masrafı
582bin₺ hediye takı masrafı
235bin₺ kuruyemiş masrafı
1milyar₺ borç

https://amp.dw.com/tr/mardinde-kayyumdan-akpli-bakanlara-600-bin-liral%C4%B1k-hediye/a-50157693?__twitter_impression=true

https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/kayyuma-540-milyonluk-yolsuzluk-sorusturmasi-6656595/amp/?__twitter_impression=true

https://amp.artigercek.com/haberler/mardin-deki-kayyum-belediyesinde-tek-seferde-30-milyonluk-yolsuzluk

mustafa ayhan’ın mardin kayyum belediyesinde genel sekreterlik dönemini anlatan bir tanıklık ekliyorum. yolsuzluk nedeniyle kayyum görevden alındı ve soruşturma devam ediyor, buna rağmen bu şahsı adalar’a kaymakam atıyorlar. nedenini dün anlamış olmalıyız.

https://amp.artigercek.com/yazarlar/mehmet-korkmaz/semih-hocaoglu-mardin-valisi-milletvekili-listesine-isim-verecek-gucu-kendinde-buldu

“TROLLERİN KULLANDIĞI YEŞİL TOPU BİLE KULLANMIŞ”

pisliğe batmış bir bürokrat var karşımızda. siyasilerin himayesine sığınıyor. onlar ne emrederse yapıyor. tam da bu yüzden kaymakam koltuğunda oturuyor. öyle vasat ki, sosyal medya parti trollerinin sembolü olan yeşil topu bile utanmadan kullanabiliyor.

“AKADEMİK UNVANI BİLE ŞAİBELİ”

adalar kaymakamının profilinde “dr.” yazıyor. bu akademik unvanı nasıl almış olabilir? ekteki mesajın sürpriz olmadığını biliyorum. tezi hazırlayan kişinin adı soyadı mevcut görevi dahi dm kutusuna düştü. kendisine ulaşıp iddiaları sorabilirsem, onu da yayınlayacağım.

“SARAY’DAN ARANMASINA GEREK YOK, HERHANGİ BİR TÜGVA YÖNETİCİSİ BİLE BU ŞAHSA EMİR VEREBİLİR”

5 haziran 2018’de mustafa ayhan adalar kaymakamı yapıldı.
7 haziran 2018’de büyükada iskelesi tügva’ya armağan edildi.
sizi temin ederim ki, saray’dan falan aranmasına gerek yok, herhangi bir tügva yöneticisi bile bu şahsa emir verebilir. ve maalesef ada polisi bu şahsın emrinde.”

slot siteleri bahis siteleri hacklink