Son Dakika Haberler

Adil Gür’den Ruslara ilişkin ırkçı ve cinsiyetçi sözler: Ruslardan başka türlü dost olur!

Adil Gür’den Ruslara ilişkin ırkçı ve cinsiyetçi sözler: Ruslardan başka türlü dost olur!
Okunma : Yorum Yap

Araştırmacı Adil Gür’den Ruslara ilişkin ırkçı ve cinsiyetçi sözler: Ruslardan başka türlü dost olur!

Adil Gür, Habertürk TV’de canlı yayına konuk olduğu programda “Ayıdan post, Rus’tan dost olmaz. Tüm kadınlardan özür dileyerek söylüyorum, Ruslardan başka türlü dost olur sadece” ifadesini kullandı. Gür, ırkçı ve cinsiyetçi ifadeleri ile tepki çekti.

A&G Araştırma Şirketi sahibi Adil Gür, katıldığı televizyon programında Rusya ile yaşanan gerilimle ilgili konuşurken ırkçı ve cinsiyetçi ifadeler kullandı.

Habertürk TV’de canlı yayınında konuşan Adil Gür, “İsmini okuyacağım ülkeler Türkiye’nin dostu ve müttefiki mi?” sorusuna gelen yanıtları paylaşırken halkın harekatı desteklediğini de iddia etti. Gür, yurttaşların ‘kendi göbeğimizi kendimiz keselim’ mesajını verdiğini söyledi ve “Bizi önce Amerika aldattı, şimdi Rusya aldatıyor. Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur. Türk’ün dostu Kürt, Kürt’ün dostu Türk’tür. İkisi de ayağını denk alsın” dedi. Stüdyodaki ve ekran başındaki kadınlardan özür dilediğini söyleyen Gül daha sonra, “Ayıdan post Rus’tan dost olmaz. Ruslardan başka türlü dost olur sadece” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)