Son Dakika Haberler

Ahmet Hakan da zeytinliklerle ilgili ‘tepki’ gösterdi!

Ahmet Hakan da zeytinliklerle ilgili ‘tepki’ gösterdi!
Okunma : Yorum Yap

Bizim için küçük, Ahmet Hakan için büyük bir adım: “Zeytinliklerle ilgili yönetmeliğin bir kez daha gözden geçirilmesini talep ediyorum”

İktidar yandaşı, Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, zeytinliklerin madencilik faaliyetlerine açılmasına ilişkin “Bir vatandaş olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan… Bu yönetmelik değişikliğinin bir kez daha gözden geçirilmesi talebinde bulunuyorum.” dedi.

Zeytinliklerin madencilik faaliyetlerine açılmasına ilişkin yönetmelik değişikliğinin yayımlanmasının ardından tepkiler sürüyor. Aralarında siyasiler, gazeteciler ve ünlü isimlerin de bulunduğu pek çok sosyal medya kullanıcısı bu karara tepki gösterirken bir tepki de yandaş gazeteci Ahmet Hakan’dan geldi.

Ahmet Hakan, ‘yumuşak bir tepki’ ile Kuran’daki “zeytin” vurgusuna dikkat çekerek Erdoğan’dan bu yönetmelik değişikliğinin bir kez daha gözden geçirilmesini talep etti.

Hakan’ın bugünkü yazısının ilgili bölümü şöyle:

ZEYTİN, KURAN’DA ÖVÜLEN MUKADDES BİR ÜRÜNDÜR

“ENERJİ Bakanlığı’nın zeytinlik alanlarla ilgili Resmî Gazete’de yayınlanan yönetmelik değişikliği, tam olarak şöyle:

* “Ülkenin elektrik ihtiyacını karşılamak üzere yürütülen madencilik faaliyetleri, tapuda zeytinlik olarak kayıtlı alanlara denk gelirse ve bu faaliyetlerin başka alanlarda yürütülmesi mümkün değilse… Madencilik faaliyetini yürütecek kişinin, faaliyetlerin bitiminde sahayı rehabilite ederek eski hale getireceğini taahhüt etmesi şartıyla… Genel Müdürlük tarafından belirlenen çalışma takvimi içinde zeytin sahasının madencilik faaliyeti yürütülecek kısmının taşınmasına, sahada madencilik faaliyetleri yürütülmesine ve bu faaliyetlere ilişkin geçici tesisler inşa edilmesine kamu yararı dikkate alınarak Bakanlıkça izin verilebilir.”

* Tamam, sınırlamalar var. Tamam, elektrik üretimi önemli. Ama yine de tüm bunlar, üzerine titrememiz gereken zeytinliklerimize zarar vermeyi göze almamız için yeterli gerekçe olmaz, olamaz.

* Hem unutmayalım ki Kuran’da üzerine yemin edilen, Kuran’da övülen kadim ve mukaddes bir üründür zeytin.

* Bir vatandaş olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan… Bu yönetmelik değişikliğinin bir kez daha gözden geçirilmesi talebinde bulunuyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink