Son Dakika Haberler

Ahmet Hakan, Erdoğan’ı öv öv öv doyamadı!

Ahmet Hakan, Erdoğan’ı öv öv öv doyamadı!
Okunma : Yorum Yap

Ahmet Hakan, Erdoğan’ı Sezen Aksu konusunda attığı geri adım nedeniyle övmeye doyamadı: “Bunun adı geri adımsa… Ne şahane bir geri adımdır bu! Ne harika bir pişmanlıktır bu! Ne muhteşem bir özürdür bu!” 

Erdoğan, “Dillerini koparırız” ifadesi için “Benim hitabımın muhatabı Sezen Aksu değildir” demişti. Ahmet Hakan, Erdoğan’ı bu çıkışı nedeniyle övmeye doyamadı.

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, sanatçı Sezen Aksu’nun 2017’deki şarkısı nedeniyle hedef gösterilmesinin ardından AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Çamlıca Camisi’nde “Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yer geldiğinde koparmak bizim görevimizdir” demesinin ardından “Benim hitabımın muhatabı Sezen Aksu değildir. Sezen Aksu Türk müziğinin önemli bir ismidir. Şarkılarıyla milletimizin duygularına tercüman olmuş bir sanatçımızdır.” diye açıklama yapmasını köşesine taşıdı. 

Hakan, yazısında Erdoğan’ı attığı geri adım nedeniyle överek şunları söyledi:

“Bunun adı geri adımsa… Ne şahane bir geri adımdır bu!  Bunun adı durumu açıklığa kavuşturmaksa… Ne güzel bir açıklığa kavuşturmadır bu! Bunun adı pişmanlıksa… Ne harika bir pişmanlıktır bu! Bunun adı bir tür özürse… Ne muhteşem bir özürdür bu!”

‘Eyvah! Sezen her an yeniden sazan olabilir’ diyen Hakan, şu ifadeleri de kullandı:

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geri adım atmasıyla… Sezen Aksu olayı yaşandı bitti saygılı ya da saygısızca. Şimdi benim korkum şu: Bir haftadır ‘Sezen’im… Aksu’m… Sen bizim her şeyimizsin… Sen Türkiye’sin…’ diye lügat paralayanlar…  ‘Sen zaten yetmez ama evetçinin tekiydin… Sazandın’ falan diye… Laf saydırmaya başlarlarsa… Eyvah ki eyvah!”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink