Son Dakika Haberler

Ahmet Hakan özür diledi; Fatih Altaylı sert çıktı: Ahmak yerine koyma… 

Ahmet Hakan özür diledi; Fatih Altaylı sert çıktı: Ahmak yerine koyma… 
Okunma : Yorum Yap

Ahmet Hakan özür diledi; Fatih Altaylı sert çıktı: Ahmak yerine koyma…

Altaylı’dan Ahmet Hakan’a: ‘Medyada göreceksiniz’ dendikten 15 dakika sonra medyada gösterdiğiniz şeyin yanlışlık olduğuna değil bizi, annenizi bile inandıramazsınız. O yüzden bizi ahmak yerine koymaktan vazgeçiniz. Yediğiniz haltlardan daha çok hepimizi aptal zannetmenize bozuluyorum…

Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, bugünkü yazısında, Hürriyet’in internet sitesinde yayımlanan haber için özür diledi. Haberde “Darbe bildirisi” yorumunda bulunan Hürriyet gazetesi, 104 emekli amiral arasında kendisi veya yakınları CHP üyesi olanların listesini yayımlamıştı. Hakan, “Hatayla yüzleşmek, yanlışa yanlış demek, özür dilemekten kaçınmamak… Tüm bunların erdeminin farkındayız. Bu haberin mağdur ettiği herkesten ve okurlarımızdan özür diliyoruz” dedi.

ALTAYLI’DAN ELEŞTİRİ

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Montrö Boğazlar Sözleşmesi’yle ilgili bildiriyi imzalayan 104 emekli amiralin yakınlarıyla ilgili haber nedeniyle özür dileyen Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan’ı eleştirdi.

Altaylı, “Bizi ahmak yerine koymaktan vazgeçiniz” dedi.

Hakan’ın “İnternet haberciliğinin kendine özgü hızının yol açtığı bir hız kazasıydı bu haber. Fark eder etmez derhal yayından çektik. Fakat sonuçta kısa bir süreliğine de olsa yayında kalmış oldu” şeklindeki ifadesine atıfta bulunan Altaylı, ‘Güldüren özür’ başlıklı yazısında şunları söyledi:

“Ahmet Hakan kardeşim. Yanlışlıkla yazdık falan deyip özür dilemen kurtarmaz. ‘Medyada göreceksiniz’ dendikten 15 dakika sonra medyada gösterdiğiniz şeyin yanlışlık olduğuna değil bizi, annenizi bile inandıramazsınız. O yüzden bizi ahmak yerine koymaktan vazgeçiniz. Yediğiniz haltlardan daha çok hepimizi aptal zannetmenize bozuluyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)