Son Dakika Haberler

Ahmet Hakan’dan Demirtaş savunması: Manzara-i umumiye değişti

Ahmet Hakan’dan Demirtaş savunması: Manzara-i umumiye değişti
Okunma : Yorum Yap

Ahmet Hakan’dan Demirtaş savunması: Manzara-i umumiye değişti…

Artık Erdoğan’ın uçağında baş köşede oturan Ahmet Hakan “manzara-i umumiyenin değiştiğini” hatırlattı. Hakan, yeni yazısında Demirtaş ile çalıp söylemesiyle ilgili ‘günah çıkardı’…

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, bugünkü yazısında 5 Kasım 2016’dan bu yana cezaevinde tutulan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın “tarihin kendisine ikram ettiği, ‘geleceğin lideri olma’ şansını elinin tersiyle ittiğini iddia etti.

7 Haziran 2015 genel seçimlerinin ardından PKK’nın cinayetler işlemeye başladığını ve Demirtaş’ın, “Artık kan yok”, “Katliam varsa yollarımız ayrılır” diyemediğini ifade eden Hakan, manzara-i umumiyenin değiştiğini hatırlattı.

“Dağlara karşı meydan okuması, tabii ki zordu. PKK’ya kafa tutması, tabii ki yürek isterdi. Bir anda kestirip atması, tabii ki acayip riskliydi. Bölgenin kendine özgü koşullarını hiçe sayması, tabii ki tehlikeliydi. İyi ama liderlik işte tam da böylesine zorlu anlarda ortaya çıkmaz mı? Selahattin Demirtaş işte bu şekilde lider olma fırsatını kaçırdı maalesef” diyen Hakan, şunları yazdı:

“Bu hikâye keşke böyle bitmeseydi. Ve Selahattin Demirtaş, ekranlarda “Şu karşı yaylada göç katar katar/Bir güzel sevdası serimde tüter/Bu ayrılık bana ölümden beter/Geçti dost kervanı eyleme beni” diye türküler söylemeye devam etseydi.”

Fatih Altaylı yanıt vermişti

Ahmet Hakan’ın önceki yazısına Fatih Altaylı şu yanıtı vermişti:

Demirtaş’la bağlama çalıp türkü söylüyordun. Demirtaş o gün neyse bugün de o. Değişen tek şey senin patronun ve senin görevin…

Fatih Altaylı’dan Ahmet Hakan’a: Demirtaş o gün neyse bugün de o. Değişen tek şey senin patronun ve senin görevin

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)